alexa metrics

banner536

banner572

Trabzon Şehir Hastanesi yapılınca trafik ne olacak?

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde trafik gündeme geldi.

Trabzon 08.12.2021, 16:15
Trabzon Şehir Hastanesi yapılınca trafik ne olacak?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde Akyazı trafiği gündeme geldi.

Meclis toplantısında söz alan Arslan Güner “Trabzonspor’umuza öncelikle bir maşallah diyelim. İnşallah benim dönemimde şampiyon oluruz demiştiniz inşallah biz de şampiyonluk yaşarız. Geçtiğimiz gün yapılan maça taraftar ilgi gösterdi. Trafik sorunu yaşandı ve burada şehir hastanesi de yapılıyor. Bir trafik planlaması yapılıyordur o konuda bilgi almak isterim. Ortaköy grup içme suyu projesi gayet iyi gidiyor. Bir alt yöneticiye o işi verdik. Gayet de iyi gidiyor. Sayıştay raporu yayınlandı. Burada okunacak sanırım. Bana bilgi verilmesini rica ediyorum. Pazarkapı’daki 8 direkli hamam bölgesi ile alakalı bir çalışma yapılacak mı? Ankara’da bakanımıza bu konuyu ilettiniz mi?” sorularını sordu.

Çömlekçideki mülk sahiplerinin sorunları nasıl çözülecek?

CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin yapmış olduğu konuşmada Pazarkapı Mahallesindeki 4. Etap projesinin akıbetini sordu.

Buradaki mülk sahiplerinin mağduriyetlerini dile getiren Şahin “Pazarkapı’da 2 etap var, 3. Etap ve 4. Etap. 8 direkli Hamamın arası. Burada kamulaştırma sorunu yok. Burada sosyal donatı projesi vardı o kalktı. Yeni proje var mı? Buradaki mülk sahipleri “sıkıntılı satamıyoruz, bankalara ipotek veremiyoruz” diyorlar. Ankara’ya gittiğinizde görüştünüz mü? Çömlekçi projesi 9 dönüme düşürülmüştü. Şimdi 3-4 dönüm ekleniyor? Neden zamanında yapılmadı, planlanmadı" dedi.

Ahmet Metin Genç “Çömlekçi’mizdeki ve çalışmaları ve yapılan otoparkı ve insanların çömlekçiden otoparka direkt çıkışını uygun gördünüz teşekkür ederim.  Çömlekçi’deki çalışmalar sizinle hızlandı teşekkür ederim. Şehirlerin estetik görünüşü önemli. Küçük dokunuşlar bazen büyük dokunuşlardan daha etkili oluyor. Millet bahçesi ve bazı mahallelerde bu dokunuşları görüyoruz.  Ortahisar adına teşekkür ediyorum. Pazarkapı’daki 2 sene önce kararını aldığımız projeden kalan alanımız var. Turgay Şahin beyin belirttiği üzere Pazar kapı projemizin Maraş caddemiz ile entegrasyonunu sağlayacak o alan için en kısa zamanda gereğinin yapılması gerektiğini ve muammanın ortadan kalması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Başkan Zorluoğlu sorulara cevaben şu ifadelere yer verdi;

"Trafik konusu önemli. Trabzonspor’da heyecan verici bir kongre süreci yaşadık. Ahmet Ağaoğlu ve yönetimini tebrik ederim. Futbolcular ve teknik direktörlerimize şuana kadarki performansları için teşekkür ederim. İnşallah sezon sonu 8. Şampiyonluğumuza ulaşırız. İnşallah hep beraber bunu yaşatırız. Şehir hastanemiz ile alakalı vakimizin riyasetinde bir üst kurulumuz var bir de alt kurullarımız var. Hem teknik düzeyde hem de üst düzeyde çalışmalarımız var. En son Ankara’da sağlık bakan yardımcımız ile konuştu. Yukardan geçen yağmur suyu kanallarının denize ulaştırılması var. Yakından takip ediyoruz umarız orayı en kısa sürede sorunsuz bir şekilde hayata geçiririz. 

Ortaköy ile alakalı sorunda müteahhit işini yapsın diye çok uğraştık ama olmadı sözleşmeyi feshettik ancak günlük işleyişi etkileyecek bir durum yok şuan. 

Sayıştay denetim raporu ile alakalı internetten bulabilirsiniz ama bu konuda bilgi isterseniz verebilirsiniz. 

Pazarkapı ile alakalı çevre şehircilik bakanımız le konuştuk. Söyledikleriniz, aynı şekilde ilettik. Sayın Bakanımıza ora ile alakalı bir karar verdik. Orada bir proje çalışması başlayacak. Oradaki yerler ile alakalı tamamen kamulaştırma mı yada kısmen kamulaştırma yapıp geri kalan iyileştirme mi olarak kararını vereceğiz."


Yorumlar (12)
fikret ÇOLAKOĞLU 2 ay önce
Şehir Hastaneside bitince...Trafik sorununun çözümünü bu inşaat yapılmadan düşünülmeliydi.Ağzımızda tüy bitti.Söyledik.Dinleyen yok.KANUNİ YOLU dediler.Trabzon a bulvar yapıyorlar.Çok lazımdı sanki..GÜNEY ÇEVRE YOLU yapılsaydı şimdi bu trafik sorunu gündeme gelmezdi ya. GELDE ANLAT.
kadir 2 ay önce
Güney çevre yolu da kanuni bulvarı da Trabzon'un şehir içi trafik sorununu çözemez.. Evet şehirlerarası işleyişte ve şehrin bir ucundan diğer ucuna gidişlerde rahatlık sağlar.. Fakat temel problemimiz olan şehir içi trafik sorununu ancak kuzey -güney istikametinde çalışacak ana arter büyüklüğünde yollar ve bu yolları birbirine bağlayacak tali yollar ve bağlantı kavşakları çözebilir.. örneğin taksim boztepe yolu yeterli genişlikte sahille buluşmalı.. örneğin hacıkasım yolu yeterli genişlikte sahille buluşmalı.. örneğin bahçecik yolu yeterli genişlikte ve sahille buluşmalı v.s böylece şehrin batısına doğru bütün dikey yollar genişletilerek sahille buluşturulmalı.. ve bu yollar tali yollarla birbirine bağlanmalı.. çözüm bu.. yani KUZEY- GÜNEY sorunu.. Coğrafyamız buna ne kadar müsade eder ve maddi külfet ne boyutta olur bilmem.. ama ÇÖZÜM BU.! Gerisi zaman kaybı ve oyalamaca..
ilker 2 ay önce
şehir hastanesi bu şehre ihanettir. hem konumu hem de burası açılınca şehir içindeki kapatılacak hastaneler sebebiyle saçmalığın dik alasıdır.
insan 2 ay önce
yer olarak haklı olabilirsiniz lakin diğer hastanelerin kapanacak olmasının sebebi bu hastanelerdeki teknoloji, gelişmişlik ve daha fazla imkan sağlanacak olmasıdır bir şeye sallarken hep kötülemeyin, gerek yok :)
wat 2 ay önce
Zaten yapılıyor "yapılınca" ne demek oluyor?
kadir 2 ay önce
Mac oldugunu farz edelim ve acil durum var ambulans cıkacak veya girecek nasıl o trafikte hastayı yetiştirebilecek. proje yapıyolar ilk başka güzel diyoruz sonra projeyi en kötü hale nasıl getirilir onun için cabalıyorlar. igrenç belediye igrenç düzen trabzon gelişmemeye mahkum.
Mustafa D 2 ay önce
sehir hastanesi havadar ormanlık alanda yapılır sahilde degil
başkan 2 ay önce
maliye tesisleri yanından sahile yol inecek ve kesintisiz nihat ustaya kadar yol gidecek bu kadar herkes evine:)
dikduran 2 ay önce
Deniz doldurulacak güzelim sahil yok edilecek diyorsun yani. Çözüm bu mu? Allah ıslah etsin inşAllah.
Alper 2 ay önce
Nihat ustaya inen yolun şehir hastenesinin yapılacağı yere ne gibi bir faydası olacak?
Koç 61 2 ay önce
Sahil yolu-Tanjant yolu-Kanuni bulvarı arsında doğru düzgün bağlantı yolu yok en az 8 tane ana bağlantı yolu lazım lazım lazım lazım başka Trabzon trafiği rahatlamaz.
Cemil 2 ay önce
Kundupoglu konağın i unuttun başkan im. Etrafında molozlar var... temizleyecektin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@