Trabzon Sahil Güvenliğe 15 Temmuz baskını

FETÖ/PDY operasyonlar kapsamında Trabzon Sahil Güvenlik Grup Komutanlığında operasyon düzenledi.

Trabzon 08.03.2017, 12:28 08.03.2017, 13:16
Trabzon Sahil Güvenliğe 15 Temmuz baskını
Haber : Şükrü Üçüncü
Trabzon Sahil Güvenlik Grup Komutanlığında 15 Temmuz Darbe girişimi soruşturması kapsamında operasyon düzenledi.
 
Haber61.net’in edindiği bilgiye göre; Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında Samsun Merkezli, Trabzon, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Muğla, Sinop, Kocaeli illerinde operasyon düzenlendi. 20’si muvazzaf subay, 1'i emekli subay, 1 işçi gözaltına alınırken Trabzon’dan da iki subayın gözaltına alındığı öğrenildi.
 
Trabzon Sahil Grup Komutanlığına 6 ay önce yapılan operasyonlarda grup komutanı Sinan Mamak’ın tutuklanmasının ardından aynı komutanlığı düzenlenen 3’ncü operasyon olduğu öğrenildi. Operasyonlarda TSK, içerisinde kripto FETÖ/PDY üyelerine yönelik olduğu öğrenilirken subayların çoğunluğunun ise; Bylock şüphelisi olduğu öne sürüldü. 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Sahil Güvenlik Karadeniz Saha Komutanlığının Grup komutanlıkları ile il Bot komutanlıklarına 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında emir vererek darbeye dahil oldukları ortaya çıktı.
 
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
ŞEHZADE 4 yıl önce
Bu ne arkadaş.Heryeri işgaletmişler.Ülkesini dış güçlere peşkeş çekecek kadar ileri giden bir insanın küçüleceği en son noktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@