banner556

Trabzon meydanında koronavirüs sessizliği

Trabzon'da meydanlar boşaldı.

Trabzon 18.03.2020, 15:16 18.03.2020, 17:48

Trabzon'da, koronavirüs önlemleri kapsamında sosyal hayatın kısıtlanması kararının ardından, meydanlar boşaldı.

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile koronavirüs önlemleri kapsamında bazı işletmeler, geçici süreyle kapatıldı. Trabzon'da birçok işletme sahibi, kepenklerini açmadı. Yasağın ardından kentin işlek caddelerinde yoğunluğun azaldığı gözlendi. Günün her saati insanlarla dolup taşan Atatürk Alanı da boş kaldı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işletmeleri denetleyerek, esnafa uyarılarda bulunuyor.

Trabzon meydanında koronavirüs sessizliği

'EVDE DURAMIYORUM'

Kent sakini Eyüp Çırak, meydanların sessizliğe büründüğünü belirterek, "Tedbir olarak elimizden gelenler belli, pek fazla tedbir alamıyoruz. Maske takmanın bazıları iyi olmadığını, evde kalınması gerektiği söylüyor. Biz de evde duramıyoruz işin gerçeği. Kendimizi kollamaya çalışıyoruz. Şu an Trabzon'a ve meydana bakıyorum; hiç eskisi gibi değil. Hayat durmuş gibi. Umarım bu sorun çözülür, hayat yeniden hareketlenir" dedi.

Maske takarak önlem alan Yüksek Köroğlu, "Maske takıp önlem alıyoruz. Mümkün olduğunca insanlardan uzak durmaya çalışıyoruz. Herkesin bakanlıkların söylediği uyarılara muhakkak uyması gerekir" diye konuştu.

Trabzon meydanında koronavirüs sessizliği

'HER TEDBİR YARINLARIMIZ İÇİN'

Hasan Köroğlu da "Her tedbir; bizim sağlığımız, geleceğimiz ve yarınlarımız için. Uyarılara hepimiz uymalıyız. Tüm bu kurallara uyarsak hepsi bizim menfaatimize olacak. Umarım en kısa sürede bu sorunun üstesinden geliriz" ifadelerinde bulundu.

Trabzon meydanında koronavirüs sessizliği

SAĞLIK BAKANINA TEBRİK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı tebrik ettiğini söyleyen kent sakini Abdullah Ulu ise "Sağlık bakanımızı her kesim tebrik ediyor. Ben de kendisini tebrik ediyorum. Önlem alırsak bir şey olmaz. Kim olursa olsun yakın temastan kaçınmalıyız" dedi.

Trabzon meydanında koronavirüs sessizliği

Trabzon meydanında koronavirüs sessizliği

Trabzon meydanında koronavirüs sessizliği

Yorumlar (4)
Vv 11 ay önce
İnsanları kandırmayın ya meydan parkı kapalı tamam da uzun sokagın hali ne ıgne atsan yere dusmez. Yetkililer Trabzona el atmalı. Herkes dısarda. Bu nasıl bir cehalet
sek 11 ay önce
Soğuk olduğu için olmasın :)
EKREM DEMELI 11 ay önce
Alinan her turlu tetbir az da olsa faydasi coktur desdek olup dikkat etmeliyiz daha cok tedbirleride bekliyoruz vatasdaslar da cok duyarli olmaliyiz
SİİRT 56 11 ay önce
İstanbul bomboş bu konuyu dikkate almışlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@