7m

7m

hyundai

Trabzon merkezli 6 ilde çek-senet çetesine yapılan operasyonda yeni gelişme

Trabzon merkezli 6 ilde yapılan çek-senet operasyonunda yeni bir gelişme yaşandı.

Trabzon 20.01.2022, 11:25

Kağıt üzerinde şirket kuran ve sahte çek senet düzenleyerek 27 kişiyi yaklaşık 5 milyon dolandıran çeteye yönelik Trabzon merkezli 6 ilde yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alınmıştı.

ADLİYEYE SEVKEDİLDİLER

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen 10 kişiden 8’i, yapılan işlemlerin ardından bugün sabah saatlerinde Adliyeye sevkedildi.

Haber61 - Haber Servisi - 

Trabzon merkezli 6 ilde çek-senet çetesine yapılan operasyonda yeni gelişme

OLAYIN GEÇMİŞİ

Edinilen bilgiye göre, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından Trabzon merkezli Samsun, Bursa, Kocaeli, Tekirdağ, İstanbul ve Düzce’de “sahte çek ve pasif hale gelen şirketlere ait çekleri kullanılarak piyasaya sürmek suretiyle dolandırıcılık” suçuyla ilgili operasyon düzenlendi. Sahte çek ve senet ile birçok araç alıp, ülke genelinde 27 vatandaşı dolandırdıkları tespit edilen 25 kişiye yönelik yapılan operasyonda sahte çek ve senetler ele geçirildi. Operasyonda 25 kişi yakalanırken, 10 şüpheli gözaltına alındı.

27 KİŞİ YAKLAŞIK 5 MİLYON DOLANDIRILDI

Kağıt üzerinde şirket kurarak dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen şahısların bu yöntemle birçok kez araç aldığı ortaya çıktı. İnternet üzerinden satışa sunulan araçların sahipleri ile iletişime geçerek, paranın küçük bir kısmını peşin, kalanını ise çek ile anlaşarak satın alan şahıslar bu yöntemle 27 kişiyİ dolandırdı. Anlaştıkları kişilere aktif halde olan ve bir süre sonra iflas vererek pasif hale gelen şirketlere ait çekleri vererek araçların satışı alan şahıslar, polis ekiplerince 7 ilde yapılan operasyon ile yakalandı. Kağıt üzerinde şirket kuran ve sahte çek senet dolandırıcılığı yapan çeteye yönelik gerçekleştirilen operasyonda 27 kişinin yaklaşık 5 milyon dolandırıldığı tespit edilirken, hırsızlık büro dedektiflerince yapılan operasyonun süreceği öğrenildi.

Trabzon merkezli 6 ilde çek-senet çetesine yapılan operasyonda yeni gelişme


Yorumlar (1)
fff 4 ay önce
Yanlarına çamaşır da almışlar direk hapse gideceklerini biliyorlar
ileriyi görebiliyor arkadaşlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@