7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzon Maçka'da çatışma: 2 şehit 1 yaralı

Trabzon'un Maçka ilçesinde teröristlerin açtığı ateş sonrası 1'i sivil 2 şehit, 1 yaralı.

Trabzon 11.08.2017, 15:30 13.08.2017, 12:02
Trabzon Maçka'da çatışma: 2 şehit 1 yaralı

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon'un Maçka ilçesinde terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri ile arasında çatışma yaşandı. Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada 1'i sivil 1 Asker 2 kişi şehit olurken 1 asker ise yaralandı.  


Maçka ilçesinde bir evden erzak çalındığı bilgisi üzerine bu olayın terör örgütü mensuplarınca yapılabileceği değerlendirilmesi üzerine ev civarında çalışma yapan güvenlik güçlerine teröristlerce yapılan saldırı sonrasında yaralanan 1'i sivil 3 kişi Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Burada yapılan müdahalelere rağmen 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş şehit oldu. 1 asker ise yaralandı.

OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Trabzon Maçka'da çatışma: 2 şehit 1 yaralı

TRABZON VALİLİĞİ: 2 ŞEHİT 1 YARALI


Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada   Yapılan açıklamada, "Maçka ilçemiz kırsalında devam etmekte olan operasyon çerçevesinde; Evden erzak çalma olayı ve bunun terörist unsurlarca yapılmış olabileceği ihtimaline binaen bahsi geçen ev civarında sürdürülen inceleme sırasında güvenlik kuvvetlerimize yardımcı olmakta iken terörist unsurlarca yapılan hain saldırı sonucu yaralanan bir sivil vatandaşımız ile aynı saldmda yaralanan bir güvenlik personelimizi Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş) KTÜ Farabi Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen şehadet mertebesine erişmişlerdir. Şehitlerimize Allah’tan (c.c) rahmet, ailelerimize ve milletimize başsağlığı dileriz." ifadelerine yer verildi.

Trabzon Maçka'da çatışma: 2 şehit 1 yaralı

TRABZON VALİSİ YAVUZ: "OPERASYON YAPILIYORDU"

Konuyla ilgili açıklama yapan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Maçka kırsalında PKK'lı teröristlerle sıcak temas sağlandığını belirterek "O bölgede istihbarat çalışması yapmıştık. 2 gün önce başlatılan bir operasyon vardı. Operasyon kapsamında sıcak temas sağlandı. Sıcak temas bir süre sonra kesildi. Bölgede arama tarama faaliyeti sürüyor" dedi.

ARAMA TARAMA FAALİYETLERİ SÜRÜYORDU

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin bölgede arama tarafa faaliyetleri sürüyordu. Maçka ilçesinde arama Tarama faaliyeti yapan jandarma ekipleri ile terörist grup arasında çatışma yaşanmış ve açılan ilk ateşte Uzman Çavuş Osmangazi Çetingöz şehti olmuştu.

Trabzon Maçka'da çatışma: 2 şehit 1 yaralı

BÖLGEYE TAKVİYE EKİPLER SEVK EDİLDİ

Çatışmanın çıktığı Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı mevkii başta olmak üzere teröristlerin bulunabileceği bölgelere takviye birlikler sevk edildi. Maçka ve çevresinde tüm yollar kesilirken, bölgedeki sisten yararlanarak kaçmak isteyen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon sürdürülüyor.

"ŞİDDETLİ ÇATIŞMA SESİ DUYDUK"

Çatışma bölgesine yakın yerde oturanlar silah seslerini duyduklarını söyledi. Silah seslerini duyunca Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı mevkiine gittiğini belirten Hüseyin Bülbül, “Bölgeye akrabalarımla geçtik. Bizi içeri sokmuyorlar. Biri sivil 3 yaralı olduğu bilgisini aldık. Şu anda olay yerinde ağabeyim ve kardeşim var. Kendilerine ulaşamıyorum.  Şiddetli bir çatışma sesi duyduk.  Evimiz burada yardıma ihtiyaç olabilir diye bölgeye doğru hareket ettik. Ambulans istedik. Buraya intikal eden güvenlik güçlerine yolu tarif ettik. Olay mahalline doğru yönlendirdik” dedi.

 

Yorumlar (19)
Ay ışığı 5 yıl önce
O itleri mackada besleyen,bugunumuzde onları muhatap alana yazıklar olsun,
asulak 5 yıl önce
hes inşaatları bahanesiyle ne kadar kürt ne kadar pkklı varsa maçkaya doldurdular. olan ana kuzularına oluyor.
Ahmed61 5 yıl önce
Artık yeter mackanın emniyet müdürü ve jandarma komutanını görevden alınmalı..bu kaçıncı sefer oldu
ahmetcan 5 yıl önce
emniyet müdürü fetocuydu yurt dışına kaçtı.eski komutanda fetocuymuş
muhammet serdar 5 yıl önce
sivil orduyu kurmak icin ne bekliyoruz.
Akçaabatlı 5 yıl önce
sanatçımız volkan bey PKK'lılara maçka'daki evini açma sözü veriyordu yardım ve yataklık yapan onların yaptığı tüm zulme ortak olmuş olur Allah'ın laneti zalimlerin üstüne olsun
ffffff 5 yıl önce
yakışmıyor mackaya
ali mutlu 5 yıl önce
hurriyet gazetesi bu haberi veriyor altındaki yorumlardada trabzonlulara hakarey ettiriyor..evo türkoğlu denenin hurriyet gazetesindeki yorumunu yazıyorum." bu kadar atıp tutan trabzonlulara sormak lazım bu kalleşler dibinize kadar nasıl geldi" ya bize bu teröristleri siz mi besliyosunuz demek istiyor ya da lan trabzonlular hani delikanlıydınız teröristler orda kol geziyor delikanlı falan değilsiniz demek istiyor.hurrıyette bu yorumu yayınlıyor.
Osman 61 5 yıl önce
Bunlari nasil devlet bulamiyor. Benim ilcemi ayagi kaldiririm 3-5 köpekleri yakalayip dar agcinda asarim kimseyi ta nimam. Benim huzurumu bozanin hali periş an olur.Geliyorum Mackam hazir ol
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@