banner518

Trabzon İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

Trabzon Valisi Yücel Yavuz başkanlığında, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 yılı olağan toplantısı yapıldı.

Trabzon 08.05.2017, 19:24
Trabzon İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

Valilikte düzenlenen toplantıda konuşan Vali Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından işsizliğin azaltılması, istihdam olanaklarının ve özel sektör yatırımlarının artırılması amacıyla başlatılan "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" projesi kapsamında Trabzon'da İŞKUR tarafından 2 bin 3 kişinin istihdam edildiğini bildirdi.

Yavuz, "Trabzon'un tüm yöneticileri, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve işverenler Çalışma Hayatında Milli Seferberlik projesini sahiplenerek, ellerinden geleni yapıyor. Devletimizin uygulamaya koyduğu destek ve teşvik programlarıyla ülkemizin kalkınması tüm kararlılıkla sürdürülmektedir." ifadelerine yer verdi.

Mesleki eğitim veren okullara gereken önemin verilmesi gerektiğini de vurgulayan Vali Yavuz, Trabzon'da vasıflı iş gücü ihtiyacının karşılanmasının önemine değinerek, işsizlikle mücadele konusundaki çalışmalardan dolayı tüm kurul üyelerine teşekkür etti.

İŞKUR faaliyetlerine ilişkin yapılan sunumun ardından kurul üyeleri, işsizlikle mücadele ve istihdamın arttırılması konularında görüş alışverişinde bulundu.  

Toplantıda, İŞKUR İl Müdürü Adnan Zengin, Vali Yavuz'a Çalışma Hayatında Milli Seferberlik projesi kapsamındaki istihdam fuarına desteklerinden dolayı plaket verdi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya ile kamu kurumlarının yöneticileri, meslek odaları, sendikalar ve STK temsilcileri de katıldı.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@