Trabzon Havalimanı'nda düşüş

Trabzon Havalimanın'da yolcu sayısı toplamda yüzde 8 azaldı.

Trabzon Havalimanı'nda düşüş
banner432

Trabzon Havalimanı'ndan bu yılın ocak-temmuz döneminde 2 milyon 164 bin 717 yolcu seyahat etti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2019'un 7 aylık döneminde Trabzon Havalimanı'nda iç hat yolcu trafiğinin, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12 düşüşle 1 milyon 950 bin 47 olduğu belirtildi.

Dış hat yolcu trafiğinin ise yüzde 56 artışla 214 bin 670 kişi olduğu aktarılan açıklamada, toplam yolcu sayısının yüzde 8 düşüşle 2 milyon 164 bin 717 olarak gerçekleştiği ifade edildi.

Açıklamada, ocak-temmuz döneminde havalimanından iç hat iniş-kalkış yapan uçak sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 düşüşle 12 bin 458 olduğu, dış hatlarda ise yüzde 36 artışla 2 bin 513 sefer yapıldığı kaydedildi.

Trabzon Havalimanı'nda yük trafiğinin de bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 1 artarak 19 bin 719 ton olarak gerçekleştiği bildirildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Rıza Güner
Ahmet Rıza Güner - 2 ay Önce

Bu kadar pahalı yapar ve araplara hizmet verirsen olacağı budur.

ayhan61
ayhan61 - 2 ay Önce

Anlamsızca biletler pahalı. Uçak firmaları ek seferler ekleyip, biletleri ucuzlatsalar.. O uçaklar yine dolu gider gelirdi... Yerli insan bilet alamıyor duruma gelmiştir.

onur
onur - 2 ay Önce

ucaklarin hepsi full. bilet fiaytlari maksimum/ tek aciklamasi var sefer sayisini azaltilip kar artirilmis

mustafa kara
mustafa kara - 2 ay Önce

nasıl azaldı bilet bulamıyoruz bulduklarımız 600 700 lira ...sefer sayısını azaltmış olmasınlar

Almanya/Hamburg
Almanya/Hamburg - 2 ay Önce

Hamburg-Istanbul 120 EUR istedigin kadar yer var, Hamburg-Trabzon 980 EUR Pazara kadar yer yok.

Metin
Metin - 2 ay Önce

Birde sunu belirteyim.Yurtdisindaki Gurbetciler Cenazeleri oluyor Türkiyeye gitmek zorunda olduklarini THY biliyor,vatandasa yardim edecek yerine en pahali biletleri satiyorlar,yok böyle bir vicdan.Kaziklayan gün gelir kendi kazybeder..

Metin
Metin - 2 ay Önce

THY tatillerde fuyatkar tavan yapiyir,normal günlerde düsürpyor fiyatkari.He bide arap turisleri millet kazikliyor,ne bekliyordunuz.

Hüseyin Akyüz,almanya
Hüseyin Akyüz,almanya - 2 ay Önce

Akp,müslüman'iz diye atıp tutuyor,gurbetten izine memlekete gelmek istiyen,yaz tatilinde bir bilete 600€,evet bir bilete 600€,ödemek zorunda kalıyor,4 kişilik bir ayle,benim gibi sırf kuru bilete okul tatilinde en az 2400€ ödemek zorunda.cenazemiz varsa (ditib cenazeyi ve bir kişiyi yanında götürüyor) bilet bulana kadar milletin anası ağlıyor,ama akp müslüman,yaz tatilinde biletlere neredeyse 100% zam yapıyor,bu sene haberlerde türkiye'ye arbayla girişte rekor kırıldı diye gecti,acaba niye,bir düşünün.fiyatlarda düşerse yolcu sayısı artar,bukadar basit!!!!


banner472