7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzon'dan Göksel Gümüşdağ'a suç duyurusu

Trabzon barosu, Göksel Gümüşdağ ve bazı TFF yöneticileri hakkında harekete geçti.

Trabzon 22.06.2020, 14:36 22.06.2020, 15:44
Trabzon'dan Göksel Gümüşdağ'a suç duyurusu

Trabzon Barosu dün Trabzon'daki yerel gazetelerde "Her yol O'na çıkıyor" başlıklı haberleri ihbar kabul ederek Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, TFF Başkan Vekili Mehmet Baykan, MHK üyeleri Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen, Tahkim Kurulu Başkanı Murat Balcı, PFDK Başkanı Aytaç Yüksel ve TFF Temsilciler ve Gözlemciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı hakkında örgüt kurmak ve 6222 sayılı yasaya muhalefet etmek suçlarından Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Dün Trabzon’da yayın yapan 5 yerel gazetenin “Her yol O’na çıkıyor” başlığıyla gündeme getirdiği Göksel Gümüşdağ, Mehmet Baykan, Oğuz Sarvan, Ünsal Çimen ve Abdurrahman Arıcı’nın TFF içerisinde örtülü bir yapı kurduğu, Başakşehir Kulübü’nü şampiyon yapmak ve Trabzonspor’u şampiyonluk yarışından kopartmak amacıyla hakemler üzerinden operasyon çektiğine yönelik iddiaları gerekçe gösteren Trabzon Barosu üç sayfalık bir başvuru dilekçesi hazırladı.

Trabzon Barosu adına Genel Sekreter Duygu Keleş Aydın’ın yaptığı suç duyurusunda çarpıcı iddialar yer aldı.

İşte o iddialar;

"07/03/2020 tarihinde Gaziantep’te oynanan Gaziantep Futbol Kulübü - Trabzonspor müsabakasında maç 1-1 devam ederken uzatma dakikalarında Trabzonspor’un attığı nizami gol yine müsabaka hakemi Halis Özkahya tarafından iptal edilmiş ve Trabzonspor’un 2 puanı gasp edilmiştir.

15/03/2020 tarihinde Trabzon’da oynanan Trabzonspor - Medipol Başakşehir müsabakası 1-1 devam ederken Medipol Başakşehir oyuncusu Skrtel’in yaptığı penaltı hareketinin müsabaka Var hakemi Mete Kalkavan tarafından görmezlikten gelinmek suretiyle yine Trabzonspor’un 2 puanının gasp edildiği taraflı tarafsız tüm spor kamuoyu tarafından dile getirilmiştir.

08/02/2020 tarihinde Ankara’da oynanan Gençlerbirliği - Trabzonspor müsabakası esnasında Trabzonspor’un önemli oyuncularından olan Alexander Sorloth’a rakip takım oyuncusunun bilerek ve isteyerek arkadan 4-5 kere tekme atmasına sessiz kalınmış akabinde de Sorloth’a direkt kırmızı kart gösterilerek Trabzonspor hem müsabakada 10 kişi bırakılmış hem de gelecek maçlar için en önemli oyuncusundan mahrum kalmıştır.

Son olarak 19/06/2020 tarihinde Ankara’da oynanan Ankaragücü - Medipol Başakşehir Futbol Kulübü müsabakasında, müsabaka 1-0 Ankaragücü’nün lehine devam ederken Ankaragücü’nün atmış olduğu yüzde yüzlük gol ofsayt gerekçesiyle müsabaka hakemi Hüseyin Göçek tarafından iptal edilmiştir.

Trabzonspor, Galatasaray ve Sivasspor’un şampiyonluk iddiası olan takımlar olduğu değerlendirildiğinde hakemler üzerinden yapılan operasyonlarla şampiyonlukta iddialı takımların şampiyonluk iddiası azaltılmaya çalışılarak şüphelilerin organize şekilde şampiyon yapmaya çalıştığı Medipol Başakşehir Futbol Kulübü lehine sonuçlar ürettikleri anlaşılmaktadır.

Ayrıca yaklaşık 40 hakemin görev yaptığı Süper Lig’de, Hüseyin Göçek'in 27 haftasının geride kaldığı müsabakaların 9 haftasında Medipol Başakşehir maçlarında görevlendirilmesi ise tesadüf olamayacağı gibi TFF’nin hakem görevlendirmesi tarihinde bir ilk olduğunu da düşünüyoruz. Bunun nedenlerinin yukarıda izah ettiğimiz nedenler olduğu değerlendirilerek tüm şüphelilerin cezalandırılması için gereğinin yapılmasını saygılarımızla talep ediyoruz."

Trabzon'dan Göksel Gümüşdağ'a suç duyurusu


Yorumlar (11)
Ali 2 yıl önce
Gec bile kalindi
hakan 2 yıl önce
tebrikler trabzon barosu....
Ersin 2 yıl önce
Türkiyede adalet varmı baş savcılar kimin elinde söylememe gerek varmı eğer araştırırlarsa ucu hükümetin en ucra köşelerine varıcak onlarda bunun farkında hemen hiç bir şey yokmuş gibi üstünü kapatacaklar bakın görürsünüz
Köpeksiz köy buldular , değneksiz geziyorlar. Trabzon bunlara papuç bırakmaz . Bırakmamalıdır 2 yıl önce
Köpeksiz köy buldular, değneksiz geziyorlar. Trabzon bunlara papuç bırakmaz bırakmamalıdır. Adam olmayı öğrenmeliler.sabırda bir yere kadar.!!!
mahmuTS 2 yıl önce
Somut delil yoksa boş yere başvuru yapildi
egumrukcu 2 yıl önce
Ya varsa ???
Vatandaş 2 yıl önce
Ateşle oynuyor tanıyacak bu şehri
KALYONCU 2 yıl önce
Atı alan Üsküdarı geçiyor siz daha yenimi dava açıyorsunuz
kazım 2 yıl önce
Gökselin arkasında RTE var. ne olacakki 2011 gibi başakşehire hediye eder. nede olsa trabzon halkı çantada keklik:) başakşehiri katarlılara satma plan var. bilmeyen yoktur. hani olacak herşeye hazırlıklı olmak lazım. Çıkıp hakemide yeneceksin. Aksi durumda olacaklar belli. 2011 de nasıl siyasetle gasp ettilerse bugünde aynını yapacaklar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@