Trabzon'dan Emekli Amirallerin bildirisine tepki

Trabzon'da 54 STK'den bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki.

Trabzon 06.04.2021, 16:03 06.04.2021, 16:34

Trabzon'da 54 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Trabzon Sivil İnisiyatif, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Hürriyet Parkı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan 54 STK'nin temsilcileri basın açıklaması yaptı.

Grup adına ortak açıklamayı okuyan Birlik Vakfı Şube Başkanı Zekeriya Ertürk, geçmişi adalet, hürriyet, şan, şeref ve kahramanlıkla yoğrulmuş bu aziz milletin, tarihin en organize ve en alçakça saldırılarına karşı göğsünü siper ettiğini belirterek vatanına, bayrağına, namusuna asla namahrem eli değdirmediğini söyledi.

Trabzon'dan Emekli Amirallerin bildirisine tepki

Ertürk, bir grup emekli amiralin, vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayımladıklarını ifade ederek, "Eski Türkiye'de kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, Silahlı Kuvvetler dahil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık açık edilmiştir." dedi.

Zekeriya Ertürk sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kanal İstanbul ve Montrö Antlaşması'na dair cümleler üzerinden 'fikir beyanı' adı altında gece yarısı deklare ettikleri 'muhtıra çağrışımlı' bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir. Millet iradesinin üstünde başka bir iradeyi özleyen, antidemokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden medet uman, milletin kendilerine vermiş olduğu o rütbeleri milletine karşı kullanmaya kalkan bedbahtlar bir sonuç alacağını düşünüyorlarsa 15 Temmuz'da bu aziz milletin duruşunu hatırlasınlar. Hatırlasınlar da bilsinler ki bizler onlara ve karanlık uzantılarına karşı hala burada dimdik ayaktayız. 15 Temmuz'da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikar edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde tarihin çöp sepetine gönderileceğini ilan ediyoruz."

Trabzon'dan Emekli Amirallerin bildirisine tepki

15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden bu aziz milletin, Türkiye'nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp attığını vurgulayan Ertürk, "Bizler, darbenin kendisi bir yana, imasına dahi tahammülümüzün olmadığını, şehitlere verdiğimiz sözümüzün arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi buradan ilan ediyoruz." dedi.

Açıklama sırasında dev Türk bayrağı ile çeşitli dövizler açan grup üyeleri, daha sonra açıklamalarından dolayı tepki gösterdikleri emekli amiraller hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmak üzere Trabzon Adliyesi'ne gitti.

Trabzon'dan Emekli Amirallerin bildirisine tepki

Trabzon'dan Emekli Amirallerin bildirisine tepki

Trabzon'dan Emekli Amirallerin bildirisine tepkiTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (15)
Ziya 6 ay önce
Mal bulmuş mağribi gibi çıkın alanlara, ülkenin canına okuyan kararlarda gömün kafanızı kuma Sadece Amiralden, hemde emeklisinden darbe çıkarmak ancak sizlere yakışır. Beraber yürüdüğünüz sivil ordu kuran emekli generali sakın görmeyin. Ülkenin bütünlüğünü sağlayan Möntrö 'nun tartışılmasına sesiniz çıkmasın sakın. Ne zamandır yukardan icazetlilere sivil insiyatif deniyor? 25 Temmuzu da engelleyenler öncelikle ordu içindeki aklı selim komutanlardı sizlere de ancak siyaset yapmak dustü.
milli 6 ay önce
aaah ahhh, keşke iktidara yaranmak için değil de gerçekten vatanın çıkarı için bu açıklamayı yapıyor olsaydınız. veya eskiden teröristlere verilen imtiyazlarda çıkıp bu yanlıştır deyip iki kelam diyebilecek yüreğiniz olsaydı...
Cemil 6 ay önce
Tarikat ları uzak tut diyor.. tak dan...bunda ne var... Sarıklı general i dün Cumhurbaşkanı da yanlış dedi...
Mehmet 6 ay önce
Generaller ateistmi olsun istiyorsun?Bu nasıl sacmalik.Dinine bağlı namazında niyazinda generallerden korkmayın.Tam aksine omuzlarda taşıyın.Bu ordu Allah Allah nidalarıyla cephede savaşır.
ünal 6 ay önce
çokmu korkmuşlar üstüne işeyen porostadı olan dedelerden çoğu kalp dolaşım yolu hastası ve bir kısmı kanser tedavisi gören yaş ortalaması 70 olan pandemiden bile sokağa çıkması bile yasak devletin verdiği beylik tabancasından başka silahı olmayan ayıptır ya az mantıklı olun siyasette yaranacağım diye ..Madde 26 – Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet Resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.
Hamza bucak 6 ay önce
Dolar 9 TL ye yaklaştı euro 10 TL ye 1 lt ayçiçek yağı 20 TL 1 kğ zeytin 30 TL 1 kğ peynir 30 TL corona dan ğünde 200 kişi ölüyor ülke kıpkırmızı hasta sayısı avrupada birinci dünyada 2.yiz milli servetimiz 140 milyar dolar kayıp yok damat ğitti oda ğitti birlikteler mi meçhul yüzlerce olay yazarım bu stk lar hiç konuşmadı şimdi hesapta vatanı savunuyorlar hadi ordan kime şirin ğörünmeye çalışıyırsunız ülke aç aç işsizlik 10 milyonu ğeçti nerdeydiniz ğünde değiştirmeyin yemezler darbe marbe yaparsa Atatürkçü subaylar del sizin tarikatlardan biri yapar yine ortaklarınızdan
Söğütlü Trabzon 6 ay önce
Zevzeklik devam ediyor
Uğur s 6 ay önce
Bırakın bu işleri, yalaka olmayın, gerçek vatansever olun, bir bardak suda fırtına koparıyorsunuz
Mahmut KAYA 6 ay önce
Sevgili hemşehrilerim dönen dolapları anlayamadığınız için kendi çocuklarınızı karşınıza alıyorsunuz. Üstelik emekli ve konunun uzmanları. Unutmayın destek verdikleriniz İstanbul seçimlerini kazanmak için Apo alçağından mektup getirtip okuttular. Apo nun bildirileri kadarda mı değerleri yok sizin gözünüzde bu emekli insanların. Kasaplar et fiyatları nedeniyle bir bildiri yayınlasa yine böyle mi davranacaksınız. Darbenin her türlüsüne karşıyız. Sapla samanı karıştırmayın. Osman Öcalan alçağının devlet televizyonuna çıkarıldığını da unutmayın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@