7m

7m

hyundai

Trabzon'daki orman yangınlarında son durum! Nerelerde devam ediyor!

Trabzon'da örtü yangınları sürüyor.

Trabzon 24.12.2019, 08:46
Trabzon'daki orman yangınlarında son durum! Nerelerde devam ediyor!

Trabzon'da dün akşam saatlerinde 11 ayrı ilçede 37 ayrı noktada çıkan orman yangınlarının 15'i kontrol altına alınırken, özellikle Arsin ve Akçaabat ilçesinin yüksek kesimlerindeki örtü yangınlarının sürdüğü bildirildi.


Trabzon'un Akçaabat, Araklı, Arsin, Çaykara, Dernekpazarı, Köprübaşı, Of, Ortahisar, Sürmene ve Vakfıkebir ilçelerinde dün akşam saatlerinde farklı noktalarda örtü yangınları çıktı. 37 farklı noktada çıkan yangınlara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri müdahale etti. Jandarma ve yerel halkın da destek verdiği çalışmalar sonrası 22 noktada yangın kontrol altına alındı. Trabzon Valiliği'nde yangınlar nedeniyle kriz merkezi oluşturulurken, rüzgârın şiddeti ve hava sıcaklığı yangın söndürme çalışmalarını olumsuz etkiliyor. Valilik, vatandaşların yangınlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarırken, yangınlara havadan müdahalenin de gündemde olduğu ve bu kapsamda bir çalışma yapılabileceği bildirildi.


Yorumlar (4)
P.tonyali 2 yıl önce
Buyuk gecmis olsun, karadeniz bolgesinin belki bir ege veya akdenize gore yangin cikma ihtimali daha dusuk ama, 1 tanemi yangin helikopteri bulunmaz? Cografyasi dag tepe olan guzel memleketimizde, araclarla erken mudahelenin zor olacagini hicbir kimse dusunememismi acaba?(yokusta karaduman atan eski araclarla hemde)
Arsin 2 yıl önce
Millet birbirinin ahını çok aldı. Zazana kadaruksa varvara yapmadığına şükretsinler...
mümtaz 2 yıl önce
bana daha çok uzun göl olayları sonrası çıkmasından ötürü kundaklama gibi geliyor.
Z.ergnc 2 yıl önce
45 yıllık elektrik direkleri olursa ve elektrik gidince müdahale edilirse yanar tabi ..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@