7m


7m

hyundai

Trabzon'da yaylalarda yıkımlar yeniden başladı

Trabzon’da yaylalarda kaçak yapıların yıkımları yeniden başladı.

Trabzon 22.05.2022, 09:18
Trabzon'da yaylalarda yıkımlar yeniden başladı

Trabzon’da yaylalardaki kaçak yapıların yıkımına uzun bir aranın ardından yeniden başlandı. Akçaabat ilçesine bağlı Hıdırnebi Yaylasında gerçekleştirilen yıkımda bazı vatandaşlar yıkımın kendilerine tebliğ edilmediğini belirterek duruma tepki gösterdi.

Hıdırnebi Yaylasında önceki gün sabaha karşı 20 kadar kaçak yapı yıkılırken, bölgede 100 kadar kaçak yapının daha yıkımının yapılacağı öğrenildi.

Akçaabat Kaymakamlığı kararıyla Hıdırnebi Yaylasında sabahın erken saatlerinde 20 kadar kaçak ev ve baraka iş makineleri ile yıkılırken bazı vatandaşlar yıkım için kendilerine haber verilmediğini iddia etti.

Yayla sakinlerinden Yücel Gedikli kendilerine haber verilmeden yazılı belge gönderilmeden yıkım yapıldığını iddia ederek "Bunlar bizim yayla evlerimiz, alt kısmında hayvanlarımız üst kısmında bizler kalıyoruz orijinali bu. Bize haber verilmeden hiçbir yazılı belge gönderilmeden sabahın saat 4-4.30’unda yıkıldı. Partili partisiz hangisi olursa olsun devlet büyüklerime saygım sonsuz. Türkiye Cumhuriyetini yönetiyorsa ben onun vatandaşıyım. Bu şekilde 100 tane olduğu söyleniyor. Edindiğim bilgilere göre, 100 civarında yıkılması gereken evler olduğunu duydum. Yıkımlar devam edecek dediler. Biz buraya çoğunlukla hayvancılık için geliriz, hayvancılık bittiği için bugünkü durumlar ortada. Savcılık bize bir kâğıt gönderir devletin mahkemeleri var orada yargılarsın, bundan kaçmanın bir anlamı yok. Bize hiçbir şey tebliği edilmedi” diye konuştu.


Yorumlar (4)
Orhun 1 ay önce
Oy Yaylalar yaylalar çimen bagladunuzmi
Akp geldugunda oturup agladunuzmi.
Garibanlarin Evlerini yıkıyorlar Godomanlara hersey serbest .
Mahzuni diyorki Yuh yuh.
Yok 1 ay önce
Yıkın yıkın biz yapamıyorsak onlarda yapmasın obanın oralardada var kacak cok yapılmıs onlarıda yıkın heryerde var
Savaş 1 ay önce
Yaparken kime haber verdiniz de yaptınız ki yıkarken haber verecekler? Ben bilmiyorum mu çıkıp yaylaya boş bulduğum devlet arazisine ev yapmasını?
bükü 1 ay önce
775 sayılı Gecekondu kanunundan haberiniz yok galiba; "Devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerlerde yapılacak, daimi veya geçici bütün izinsiz yapılar, inşa sırasında olsun veya iskan edilmiş bulunsun, hiçbir karar alınmasına lüzum kalmaksızın,belediye veya Devlet zabıtası tarafından derhal yıktırılır." denilmekte. haber verme zorunluluğu yok. Derhal yıkar. SEn yaparken haber verdin mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@