Trabzon'da otobüse ve suya zam yok

Başkan Gümrükçüoğlu otobüse ve suya zam yapmayacaklarını açıkladı.

Trabzon'da otobüse ve suya zam yok

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, hemşehrileriyle olan sohbetlerinde Trabzon’da içme suyu ücretleri ile belediye toplu taşımacılığına kesinlikle zam yapmayacaklarını yineledi. 

15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı’nda (Meydan Parkı) hemşehrileri ile görüşen Gümrükçüoğlu, çalışmaları hakkında Trabzonluları bilgilendirdi. Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde 16 yıldır şer odaklarına fırsat vermediğini ifade eden Gümrükçüoğlu, “Fırsatçılara karşı topyekün bir mücadele başlatmış durumdayız. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak içme suyu ve belediyemiz toplu taşıma ücretlerine kesinlikle zam yapmayacağız” dedi.

2009 yılından sonra Trabzon’a 130 yeni otobüs kazandırdıklarını ve toplamda 172 otobüslük filoyla Trabzon’a taşımacılık hizmeti verdiklerini ifade eden Gümrükçüoğluı, “Şimdi 3 adet daha çevre tipi otobüs alarak halkımızın hizmetine sunacağız. Artan yakıt fiyatları ve giderlere rağmen ulaşım ücretlerine zam yapmayacağız. Ulaşım ücretlerinin yanında içme suyu ücretlerimize de zam yapmayacağız. Ülkemiz genelindeki bazı belediyelerimizin içme suyu ücretlerinde indirime gittiğini görüyoruz. İndirim yapan belediyelerin tarife ücretlerinin bize göre yüksek olduğunu görüyoruz. Bize göre yüksek olan içme suyu fiyatlarını indiriyorlar. Ayrıca ilgili kamu kurumlarınca ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelerimize içme suyunu ücretsiz vermeye devam ediyoruz. Bu tüm ülkemize örnek olan bir uygulamadır. Suya ve ulaşıma zam yapmadan hizmet vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 18:24


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 1 ay Önce

Suya Zam zaten daha önceden yapıldı yapılacağı kadar 2018 yılında, başkan hikaye anlatıyor, 25-30 tl aylık gelen su faturam 50 den aşağıya gelmez oldu.

meleek61
meleek61 @vatandaş - 1 ay Önce

evet 2 kişilik bır aile 58 tl fatura geldi....baskan masal anlatiyorrr...trabzon her sey goruyorrr

yorumcu
yorumcu - 1 ay Önce

yapacağı kadar yapmiş zat3n. niye %10 indirim yapmıyorda zam yapmıyacaz diyor.

AliDgrmnC
AliDgrmnC - 1 ay Önce

Otobüs mazot yakıyor da, dolmuş dolarlamı çalışıyordu zammı onayladınız...

soners
soners - 1 ay Önce

doğalgazdan elektriğe zam yapan ne oluyor peki, fırsatçılarla mücadele ha!

Ali KAYA
Ali KAYA - 1 ay Önce

Yahu güldürme adamı.Seçilememe korkusundan uykuların kaçıyor.Merak etme zaten aday olamayacaksın.Milletten özür dile ve evine dön.

Hüseyin  Akyüz, almanya
Hüseyin Akyüz, almanya - 1 ay Önce

Müjde'ye bak, gülermisin ,aglarmisin,

kazim
kazim - 1 ay Önce

demek gelecek. dolmus icinde zam Yok demisti ama geldi. Adam ne derse aksini yapiyor.

İsa Sayar
İsa Sayar - 1 ay Önce

İşte milletine zor zamanda sahip çıkmak böyle olur. Hem ABD'ye kafa tuttuk hem de vatandaşımız normal standartlarında yaşamaya devam ediyor. Başkası olsa tüp ve yağ kuyrukları oluşmuştu.


banner426

banner443

banner441