7m


7m

hyundai

Trabzon'da o mahalle isyanda - "Bizim suçumuz nedir?"

Trabzon'da yollarını bir türlü asfalt döktüremeyen mahalleli isyan etti.

Trabzon 10.08.2018, 18:16
Trabzon'da o mahalle isyanda - "Bizim suçumuz nedir?"

2017 yılında yaptıkları eylemlerle kamuoyuna yaşadıkları yol çilesini anlatmaya çalışan ve çare arayan Trabzon’un Akçaabat ilçesi Derecik Yolbaşı Mahallesi halkı artık çareyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’da görüyor. 

Eski ismi Haraka olan mahallenin eski muhtarı ve Harakalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bülbül yaptığı açıklama ile yetkililere seslendi. 

Bülbül, konuyu onlarca kez kamuoyu ile paylaştık, yetkili her kuruma başvurmamıza rağmen bir çare bulamıyoruz. Mahallemizin yolu planda olmasına rağmen yıllardır asfalt dökülmüyor. Başka mahalleler yeni plana alınıp hemen dökülmeye başlarken biz yıllardır bekliyoruz. Bizim suçumuz nedir bunu söylesinler bize bu konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmeden bu iş artık çözülmeyecek gibi gözüküyor.

Trabzon'da o mahalle isyanda - "Bizim suçumuz nedir?"

CUMUR’DAN SONRA HİÇBİR ŞEY YAPILMADI

Bülbül, mahallemizin en büyük sorunu yol sorunudur. Mahallemize ilk olarak asfalt 2000 yılında dökülmüştü sade kaplama yapılmıştı. Vatandaştan parayı toplayarak bu yolu asfalt döktük. Bizler köy halkı olarak para topladık Derecik Belediyesine verdik, Derecik Belediyesi de Karayollarına verdi ve halk kendi asfaltını kendi döktürdü, hatta döktü. 8 km bir yolumuz var, Rahmetli milletvekilimiz Mustafa Cumur’a devam eden yıllarda yolumuzun tahrip olduğunu bunun üstüne sıcak kaplama yapılması gerektiğini söyledik. Sayın vekilimiz Fındıklı, Yolbaşı, Kayabaşı turizm yolunu onayladı ve burayı bizim mahallemize kadar sıcak asfalt döktürdü. Ardından Mahallemizde Su arıtma tesisi ve kanalizasyon çalışması yapıldı.

Trabzon'da o mahalle isyanda - "Bizim suçumuz nedir?"
 
TİSKİ VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRSİN 

Tiski yetkilileri arıtma tesisini yaparken tahrip olan yolumuz için, tesis bitsin hemen yolunuzu yapacağız dediler. Ardından tesis bitti, kanalizasyon işi başladı oda bitti, yolumuz yapılır dedik 3 yıldır bekliyoruz. Her gün TİSKİ Müdürünün kapısını çalıyoruz. bu asfalt konusu bizi çok yordu hem Trabzon Büyükşehir belediyesini, hem Akçaabat Belediyesini hem de TİSKİ’yi bu konuda onlarca kez ziyaret ettik. Geçen yıl medyada yer alan haberlerin ardından Sayın Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bize söz verdi. Ardından yolun küçük bir bölümü döküldü ama nedense ekipler bir anda buradan kayboldu. Seçim öncesi milletvekili adaylarımız tekrar söz verdiler ama gelinen noktada hiçbir hareket yok.

Trabzon'da o mahalle isyanda - "Bizim suçumuz nedir?"

ARAP TURİSTLER KADAR ÖNEMİMİZ YOK

En çok üzüldüğümüz nokta, Arap turistlerin sıklıkça gittikleri bölgelerde bu tür çalışmalar çok hızlı yürüyor ya da vekili olan bölgelerde. Bizim vadinin vekili yok o yüzden mi bunları yaşıyoruz. Sera gölünün bulunduğu vadimize binlerce turist geliyor ama gölü yukarı geçen yok çünkü bizim mahalleye kadar geliyor, geri dönüyor. Artık çareyi sadece Sayın Cumhurbaşkanımıza bir şekilde ulaşarak yapmaya çalışacağız. Bizi bugüne kadar kapılarında yıllarca süründüren kim varsa hepsini CİMER den yazdık, eğer Cumhurbaşkanına ulaşabilirsek kendisine anlatacağız. Tüm mahalle halkı bu sözler yerine getirilene kadar susmayacağız. Yakın zamanda Trabzon meydanında, Trabzon Büyükşehir Belediyesi önünde ve son olarak Ankara’da bir eylem yapacağız, sesimizi herkese duyurmaya çalışacağız.

Trabzon'da o mahalle isyanda - "Bizim suçumuz nedir?"


Yorumlar (3)
Bombacı 4 yıl önce
İçinizde arayın sorunları bizim köyde de aynı sorunlar var ufak sorunlar için Reis-i aramayın rahatsız etmeyin
Barış 4 yıl önce
Akçaabat ı da halkını da iyi biliriz. Geçmişinizi de iyi biliriz.
M. Çalışkan. 4 yıl önce
O.fevzi gümrükçü oğlunu arayın. İşiniz şıp diye hal olur nokta.????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@