7m

7m

hyundai

Trabzon'da mülteci kuaför krizi!

Trabzon'da mülteci berberler fiyatları kırınca haksız rekabet ortamı oluştu

Trabzon 25.01.2022, 20:14 25.01.2022, 20:22
Trabzon'da mülteci kuaför krizi!

Trabzon’da başlayan mülteci berber furyası, haksız rekabeti beraberinde getirdi…

Trabzon Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Hayri Köksal, odanın tarifesine uymadıklarını tespit ettikleri ve büyük çoğunluğunu İran, Afgan ve Suriyelilerin oluşturduğu berber dükkanlarıyla mücadele ettiklerini söyledi. Başkan Köksal, “Yurt dışından bir şekilde ülkemize gelen bu kuaförlere devlet maliye kaydı yapıyor. Bizde mecbur odamıza kayıt yaptırıyoruz” dedi.

DENETİM YAPIYORUZ…

Köksal, “Denetime gittiğimizde kuaförün camına ‘saç tıraşı 5 TL’ yazdığını görüyoruz. Bu ve bunun gibi rakamlar bizim tarifemiz dışında… Uyarınca da, “Kendi vatandaşlarımızı tıraş ediyoruz’ şeklinde karşılık veriyorlar. Bu şekilde tarifeye uymayan ve tespit ettiğimiz 5-6 adet dükkan var. Bunlarla mücadelemizi sürdüreceğiz, ya kurala uyacaklar ya kapatacaklar ya da tarifeye uyan bir kuaförün yanında çalışacaklar” ifadelerini kullandı.

Karadeniz


Yorumlar (12)
Hüseyin 4 ay önce
Ülkemin yönetimi harika
DeliDalga 4 ay önce
Hahahaha. E ne bekliysuz… vergi yok bişe yok 5 e kesecek tabi… oy vermeye devammmmm … çay varmi çay…
garibanın yüzü gülürmü 4 ay önce
Hangi berber vergi veriyor. Ukalalık yapma. Dünyadan haberin yok. Berberlerin tamamı vergiden muaf şu anda.
alanzinho 4 ay önce
Gel sana açalım bi berber vergin benden 5 TL ye saç kesip o dükkanı idare ettir bakalım. Boş yapıyorsunuz boş. Adam diyor ki maliyeden dükkan için izin almış. Halen vergi yok diyor. Şu zihniyetle sen çay içmeye devam et. Millet uzaya çıkıyor.
Ne alaka 4 ay önce
Adam istediği fiyata saç keser size ne..benim sattığım ürünü yarı fiyatına zincir market satıyor,internette satılıyor,esas ona baksınlar
Muzaffer kiran 4 ay önce
Serbest piyasa adam isterse 1 tl ye keser Almanyada doldu suruyeli kuaför burdada ucuz kesiyorlar karışan eden yok bu memleketi anlamak zor ucuz kesersin olmaz pahali kesersin olmaz vallahi sasimamak elde değil
garibanın yüzü gülürmü 4 ay önce
Zaten bu kafa ve rantçılık yüzünden bu ülkeye kimse yatırım yapmıyor. Adam Türkiye ye gidipte başıma niye iş alayım diyor. Bırak kanunları bir tarafa vatandaş en büyük engel zaten yatırımlara.
Cemil 4 ay önce
ak partili hayri bey...sıra sana gelmeyecekmi sandın...
murat 4 ay önce
geçti borun pazarı sür eşşeğini niğdeye başkannn. bunlar daha iyi günler. yakında sizin yerinizde de onlar oturacak.
ts 61 4 ay önce
Kessinler belki diğer fiyatlar iner 50 tl ye traşmı olur.
garibanın yüzü gülürmü 4 ay önce
Rekabet diye bir şey var kardeşim. Adam 5 tl ye para kazanıyor ki o fiyata yapıyor. Resmi olarak dükkan açma izni almış mı, almış kardeşim. Gerisi hikaye. Para kazanamazsa zaten kapatacak dükkanı. Demek ki neymiş birileri fahiş kazanıyor bu işten. Sırf Suriyeli diye ikiyüzlülük yapıyorlar. Yerli birisi yapsın da görelim kime hava atıyorsunuz. Benim dükkanım olsa döverek atarım adamı dışarı. Kimse benim dükkanımın kar marjına burnunu sokamaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@