Trabzon'da muhtardan satılık cami

Muhtar Mustafa Kurt: “İnşallah bir alıcı çıkar da yaptırdıktan sonra ‘camiye dedemin, atamın ismini vermek istiyorum’ der; Bir tarafa Uğurlu bir tarafa onun ismini yazarız”

Trabzon'da muhtardan satılık cami
banner432

Trabzon’un Ortahisar ilçesi Uğurlu mahalle muhtarı Mustafa Kurt, mahallelerinde 15 yıldır inşaatı süren ama bir türlü tamamlanamayan camiyi 15 milyon TL’ye satılığa çıkardı. 

Mahalle muhtarı Mustafa Kurt, bu kararı almasına neden olarak yapımı süren camiye gerekli maddi yardımın gelmemesi olarak gösterdi. 

Trabzon Büyükşehir olmadan önce merkeze bağlı bir köy olduklarını ve 15 yıl önce bu camiyi yapmak için yola çıkıldığını kaydeden Kurt, “15 yıl önce eski bir camimiz vardı onu yıktık. Yenisini yapmak istedik. Bizim fabrikamız yok ki camiyi yapıp hemen bitirelim. Cami 600 metrekareye kuruldu. 2 bin kişilik bir cami planladık. 15 yılda bir camiyi bitiremedim. Yalvarıyoruz ki bizlere yardım edin. Bugüne kadar 5 milyon TL camiye harcama yapıldı. Yüzde 45’ini ancak tamamlayabildik. Bundan sonrası için 2 milyon TL’ye ihtiyacımız var. Bize 2 milyon verseler işimizi görür. Başka para istemiyoruz” dedi. 

“Siyasiler her seçim zamanı geliyor, söz veriyor ama kimse söz verilen yardımı yapmıyor” diyen muhtar Kurt “Şuan Trabzon’un Ortahisar ilçesi Moloz mevkiinde 100 milyon TL’ye yapılmakta olan bir cami ve külliye var. Bunun 2 milyonunu bize verseler biz bu camiyi yaptırırdık. 15 yıldır bu camimiz inşaat halinde. Komşu mahallelerde cenaze namazlarını bekliyoruz ki o camilerde para toplayalım. Taşıma su ile değirmen dönmüyor. Destek olanlar oluyor ama onlarda 200-300 lira destek veriyor. Aynı Suriyeliler gibi dileniyoruz. Büyüklerimizin bize yardım etmesini bekliyoruz. Camiyi satılığa çıkartıyorum dedim kimi yerden destek geldi kimi yerden köstek geldi. Bizim amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Amacımız camimize destek almak. Şuana kadar devletten yardım alamadık. Müftü beye yalvarıyorum bir Cuma günü Uğurlu camimize para toplayalım diye. Kaşüstü’ne yapılan camiye her Cuma para toplanıyor. Bir günde bizim camiye toplasak diyoruz. Kubbenin acil olarak yapılması gerekiyor. Acil 660 bin TL’ye ihtiyacımız var. Bu camiye yardım toplamak için geçtiğimiz hafta Ankara’ya gittim. Herkes hesap numarası istiyor ancak verilen hesap numaralarına gelen bir para yok. Ben de bu camiyi bitirmeleri karşılığında bir hayırsevere 15 milyon TL’ye camiyi satılığa çıkardım. İnşallah bir alıcı çıkar da yaptırdıktan sonra ‘camiye dedemin, atamın ismini vermek istiyorum’ der. Bir tarafa Uğurlu bir tarafa onun ismini yazarız. İnşallah bu olur da siyasiler bundan utanır. 100 milyon TL’ye cami varsa bende 15 milyon TL’ye camiyi satılığa çıkartıyorum” ifadelerini kullandı

Trabzon'da muhtardan satılık cami

Trabzon'da muhtardan satılık cami


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adem
adem - 6 ay Önce

paranız kadarlık bir cami yaptırdaydınız. madem 5 milyon topladınız 5 milyonluk bir cami yapsaydınız. az para mı 5 milyon. gösteriş ve büyüklükle ibadet olmaz. sanki eminönü orası. altı üstü uğurlu

Mirac Akpinar
Mirac Akpinar - 6 ay Önce

Selamun Aleyküm,
Kullandiginiz kelimelere dikkat edin, Ne demek Camiyi satiyorum. Trabzon a bunu yapamazsiniz.
Yardim isteyin ama satiyorum demek ne demek. Neden Caminin bitmedigi belli oluyor. Kendinize bir bakin.

Av.
Av. - 6 ay Önce

5 milyon lira ile yarısı bile bitmeyen caminin 2 milyona nasıl yüzde 55 i tamamlanacak hemde inşaat sektöründe bu fiyatlarla? Harcanan 5 milyon liranın kalem kalem hesabını çıkarın, olası maliyeti de çıkartıp ilgili işadamlarına gönderin.

Zekeriya
Zekeriya - 6 ay Önce

Allah’ın evini satmışta ne olmuş? Çok uyanıklar Allahı satıp sermaye yapıyor, görmüyormusunuz?

Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Camii yapılırken kâr amaçlımı yapıldıki şimdi satmaya karar verdin. Tepki verirken işin nerelere vardığını bir düşünseydin bari muhtar efendi. Yok Camiiyi bitiremedim derken sade senmi karşiladın masrafını veyahutta kendine evmi yapıyorsun. Sen yarın bitmiş olsada bu camii küçük bir şeye kızar milleti camidende kovarsın. Ayrıca sattığın parayı ne yapacaksın??

Humurgan
Humurgan - 6 ay Önce

Fabrikan yoksa önce fabrika kurup sonradan cami yapsaydın.

Lazzz
Lazzz - 6 ay Önce

Ben beceriksiz Muhtarim demiyorda cami üzerinden secim yaklaşti ya politika yapiyor sen Muhtar olarak bence vatandaştan özür dile ve birdaha Muhtar olma beceriksiz

eskiya61
eskiya61 - 6 ay Önce

Moloza 73 trilyon, beşirliye 13 , uğurlu 15 trilyon. Oh ne güzel her birine 2 imam, 2 müezzin, 2 hizmetli, 2 da işkur personeli, birdebunların başına müdür.. Allahtan korkun. Kavaklı Rahman Camında vakit namazlarında bir sıra dolmuyor.


banner204

banner443

banner393