banner536

banner526

banner513

Trabzon'da lüks sitede tavuk krizi

Trabzon'da lüks sitede yaşayanlar yanı başlarında bulunan kümesi şikayet ettiler.

Trabzon 19.04.2017, 10:44 19.04.2017, 10:52
Trabzon'da lüks sitede tavuk krizi

Haber61/Haber Servisi - Levent Ustabaşı Trabzon’da lüks siteden tavuk isyanı.. Olay yeni modernleşen ve büyük katlı binaların yavaş yavaş dikilmeye başladığı Akçaabat İlçesine bağlı Söğütlü Mahallesi’nde meydana geldi. 

3 bloktan oluşan ve içerisinde 100 daire bulunan Harika Park Sitesi’nde oturan vatandaşlar yan tarafta komşularının arazisine yaptığı tavuk kümesinden şikayetçi oldular. 

Gerekçelerinde, “Komşularının birçok çeşit ve sayıda kanatlı hayvan beslemesi( kaz, hindi, ördek ve çok sayıda tavuk) bizi aşırı derecede rahatsız ediyor. Seslerinden uyuyamıyor, kokularından pencerelerimizi açamaz olduk. Hayatı bize zehir ettiler” ifade ettiler.

Şikayetlere rağmen tavuk kümesini kaldırmayan vatandaşı Zabıta Ekipleri uyardı.

Bu uyarıya da kulak asmayan vatandaş, şikayet dilekçelerine rağmen tavuk beslemeye devam etti.

Zabıta Ekipleri gelen şikayetler üzerine şikayet eden Harika Park Sitesi sakinlerinden O. Y. adlı vatandaşa şu cevabı verdi; “İlgili dilekçenize istinaden, belediyemiz zabıta memurlarınca şikayete konu adrese gidilerek H. K. Adına ihbarname düzenlenmiş ve gerekli uyarılar yapılmıştır. İhbarnamede belirtilen süre sonunda yapılan kontrollerde, şikayete konu kaz ve ördeklerin bulunduğu yerden kaldırıldığı tespit edilmiştir. Dilekçenizde şikayete konu olan tavukların ise, zati ihtiyaç olduğu ve çevreye zarar vermemeleri için kenarları kapalı alan oluşturularak, tavukların bu alan içerisinde bakıldığı fotoğraflanılarak tespit edilmiştir” denildi.

Bu cevabı veren zabıta ekiplerine orada kalan vatandaşlar, “Yine ses oluyor. Buna bir çözüm bulunması gerekir” diyerek tepki gösterdiler. 

Şimdi gözler Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’de.. Şikayetleri değerlendirecek olan Türkmen önümüzdeki günlerde karar vereceği öğrenildi.


Trabzon'da lüks sitede tavuk krizi

Trabzon'da lüks sitede tavuk krizi

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (21)
hiçbiri 3 yıl önce
ben olsam büyükbaş hayvanda beslerim
hepsi 3 yıl önce
senin gibiler yüzünden trabzonlulara hamsi kafalı diyorlar
ARİF 3 yıl önce
Eşek ne anlar hoşaftan.Sitede yaşıyor hafta sonları kırsala çıkıp piknik yapıyor.Orada gördüğü 3-5 tavuğu gel bili bili diyerek seviyor.
Mustafa 3 yıl önce
İki hayvana tahammül edemeyenler,biz apartmanlarda yaşayan nicelerine tahammül ediyoruz!
Uğur S. 3 yıl önce
Kardeşim sen gittinde girdin o çiftçinin burnunun dibine
ali 3 yıl önce
yalan yalan yalan.şikayetçi değiliz
Yusuf Atalay 3 yıl önce
Millet burjuva olmuş.Daha düne kadar ahirla oturduklari ev altli ustluydu.Yazık yazık.
belediye yıkım servisi göreve… 3 yıl önce
Erdogdu buzludere cd.de bizlerde aynı konudan mağduruz. Şehirin göbeğinde 20 den fazla ahırda erdoğduda inek bakılıyor. Her ahırın önünde köpek klübesi köpek sesinden yatamıyoruz. Resmi müracat yapıyoruz ortahisar, büyükşehir belediyesine, valiliğe… dilekçelerimize alakasız cevaplar geliyor. Bu ahırların yıkım kararı kesinleşmiş belediye yıkım servisi görevini yapıp yıksa sorun kalkacak ortadan…
YAŞAR 3 yıl önce
BU BİŞE DEĞİL BİZ AKŞAMA KADAR SU SESİ MÜZİK SESİ BEYNİMİZ BİTTİ YAN TARAFDAKİ PETROL OFİSİNDEN ZABITAYA SÖYLEDİK ADAMLARIN RUHSATI VARMIŞ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@