banner491

Trabzon'da lüks sitede tavuk krizi

Trabzon'da lüks sitede yaşayanlar yanı başlarında bulunan kümesi şikayet ettiler.

Trabzon'da lüks sitede tavuk krizi
banner455
banner432

Haber61/Haber Servisi - Levent Ustabaşı Trabzon’da lüks siteden tavuk isyanı.. Olay yeni modernleşen ve büyük katlı binaların yavaş yavaş dikilmeye başladığı Akçaabat İlçesine bağlı Söğütlü Mahallesi’nde meydana geldi. 

3 bloktan oluşan ve içerisinde 100 daire bulunan Harika Park Sitesi’nde oturan vatandaşlar yan tarafta komşularının arazisine yaptığı tavuk kümesinden şikayetçi oldular. 

Gerekçelerinde, “Komşularının birçok çeşit ve sayıda kanatlı hayvan beslemesi( kaz, hindi, ördek ve çok sayıda tavuk) bizi aşırı derecede rahatsız ediyor. Seslerinden uyuyamıyor, kokularından pencerelerimizi açamaz olduk. Hayatı bize zehir ettiler” ifade ettiler.

Şikayetlere rağmen tavuk kümesini kaldırmayan vatandaşı Zabıta Ekipleri uyardı.

Bu uyarıya da kulak asmayan vatandaş, şikayet dilekçelerine rağmen tavuk beslemeye devam etti.

Zabıta Ekipleri gelen şikayetler üzerine şikayet eden Harika Park Sitesi sakinlerinden O. Y. adlı vatandaşa şu cevabı verdi; “İlgili dilekçenize istinaden, belediyemiz zabıta memurlarınca şikayete konu adrese gidilerek H. K. Adına ihbarname düzenlenmiş ve gerekli uyarılar yapılmıştır. İhbarnamede belirtilen süre sonunda yapılan kontrollerde, şikayete konu kaz ve ördeklerin bulunduğu yerden kaldırıldığı tespit edilmiştir. Dilekçenizde şikayete konu olan tavukların ise, zati ihtiyaç olduğu ve çevreye zarar vermemeleri için kenarları kapalı alan oluşturularak, tavukların bu alan içerisinde bakıldığı fotoğraflanılarak tespit edilmiştir” denildi.

Bu cevabı veren zabıta ekiplerine orada kalan vatandaşlar, “Yine ses oluyor. Buna bir çözüm bulunması gerekir” diyerek tepki gösterdiler. 

Şimdi gözler Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’de.. Şikayetleri değerlendirecek olan Türkmen önümüzdeki günlerde karar vereceği öğrenildi.


Trabzon'da lüks sitede tavuk krizi

Trabzon'da lüks sitede tavuk krizi
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 10:52

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
hiçbiri
hiçbiri - 3 yıl Önce

ben olsam büyükbaş hayvanda beslerim

hepsi
hepsi @hiçbiri - 3 yıl Önce

senin gibiler yüzünden trabzonlulara hamsi kafalı diyorlar

ARİF
ARİF - 3 yıl Önce

Eşek ne anlar hoşaftan.Sitede yaşıyor hafta sonları kırsala çıkıp piknik yapıyor.Orada gördüğü 3-5 tavuğu gel bili bili diyerek seviyor.

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

İki hayvana tahammül edemeyenler,biz apartmanlarda yaşayan nicelerine tahammül ediyoruz!

Uğur S.
Uğur S. - 3 yıl Önce

Kardeşim sen gittinde girdin o çiftçinin burnunun dibine

ali
ali - 3 yıl Önce

yalan yalan yalan.şikayetçi değiliz

Yusuf Atalay
Yusuf Atalay - 3 yıl Önce

Millet burjuva olmuş.Daha düne kadar ahirla oturduklari ev altli ustluydu.Yazık yazık.

belediye yıkım servisi  göreve…
belediye yıkım servisi göreve… - 3 yıl Önce

Erdogdu buzludere cd.de bizlerde aynı konudan mağduruz. Şehirin göbeğinde 20 den fazla ahırda erdoğduda inek bakılıyor. Her ahırın önünde köpek klübesi köpek sesinden yatamıyoruz. Resmi müracat yapıyoruz ortahisar, büyükşehir belediyesine, valiliğe… dilekçelerimize alakasız cevaplar geliyor. Bu ahırların yıkım kararı kesinleşmiş belediye yıkım servisi görevini yapıp yıksa sorun kalkacak ortadan…

YAŞAR
YAŞAR - 3 yıl Önce

BU BİŞE DEĞİL BİZ AKŞAMA KADAR SU SESİ MÜZİK SESİ BEYNİMİZ BİTTİ YAN TARAFDAKİ PETROL OFİSİNDEN ZABITAYA SÖYLEDİK ADAMLARIN RUHSATI VARMIŞ


banner441

banner472