7m


7m

hyundai

Trabzon'da HES gerginliği! 200 kişilik gruba jandarma müdahale etti

Trabzon'da HES'i protesto eden grup ile jandarma arasında arbede yaşandı.

Trabzon 10.04.2022, 17:56
Trabzon'da HES gerginliği! 200 kişilik gruba jandarma müdahale etti

Trabzon'un Araklı ilçesinde yapımı süren hidroelektrik santral (HES) projesini protesto edenler ile jandarma arasında arbede yaşandı.

Karadere Deresi'nde yapımı süren hidroelektrik santral projesine karşı çıkan yöre halkı ve Araklı Platformu üyeleri, inşası devam eden tünel alanında toplandı. Döviz taşıyan 200 kişilik grup, işçilerin iş bırakmasını istedi. Protestocu grup, açıklama yaparak tünel alanına girmeye çalıştı. İzin çıkmayınca jandarma ile grup arasında arbede çıktı. Ekiplerce güçlükle sakinleştirilen grup, daha sonra Trabzon-Bayburt kara yolunda 5 kilometre yürüyüş yaparak eylemlerini sürdürdü. Bir süre kara yolunda oturarak tek şeridi kapatan grup, daha sonra dağıldı.

Projeyi yargıya taşıdıklarını belirten Araklı Platformu üyeleri, herhangi bir karar olmamasına rağmen çalışmaların başladığını söyleyerek projenin iptal edilmesini istedi. 


Yorumlar (6)
Ballim 2 ay önce
Arakliya has bir sözdür ballım
Ballilarim oy verdikleriniz sizi böyle yapıyor.
hk 2 ay önce
3 kuruşluk eletrik için değermi beştepe.yazık
bayram yazıcı 2 ay önce
hidro elektirik santralinin zararı yoktur yapımı pahalı üretimi ucuzdur termik santraller zararlıdır
Vfore 2 ay önce
dereyi kurutur ekosistemi tahrip edersin. bölgenin yağış modeli bile değişir. ormanlar harfiyat alanına döner. halkın suyunu işgalciye para karşılığı satabilirsin.
TONYALI 2 ay önce
BUNLARIN SUÇ YOK SUÇ BU İNSANLARI ÖRGÜTLEYİP ORAYA GÖNDERENDE ELEKTİRİĞE ZAM GELİNCE AĞLAMAK YOK AMA SONUÇTA BU ELEKTİRİK TARLADA YETİŞMİYOR
Trabzonli 2 ay önce
Önce hes yap sonra da iklim krizi diye yaygara kopar!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@