Trabzon'da her muhtar için bir ağaç

Trabzon'da görev yapan muhtarlar için hatıra ormanı oluşturuldu.

Trabzon'da her muhtar için bir ağaç
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Yıldızlı Yonca Kavşağı’nda Trabzon’da görev yapan muhtarlar adına hatıra ormanı oluşturdu. Trabzon’da görev yapan 692 mahalle muhtarı için birer fidan dikilirken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonraki dönemde mahallelere yapılan hizmetin cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde yapılmadığını söyledi. 

BİZİMLE UĞRAŞANLAR PİŞMAN OLURLAR

Ağaç dikimi öncesinde Sera Gölü Tesislerinde düzenlenen törende katılımcılara seslenen Trabzon Valisi Yücel Yavuz, muhtarların demokrasinin kılcal damarları olduğunu söyledi. “19 Ekim, muhtarlık müessesesinin hak ettiği yere geldiği, toplum nezdinde olması gereken yerin tescillendiği, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile muhtarlar günü olarak belirlendiği bir gün oldu. Dün bunu kutladık. Bugünde muhtarlarımız için hatıra ormanı oluşturuyoruz” diyerek sözlerine başlayan Yavuz şunları kaydetti: “Değerli arkadaşlar biliyorsunuz güzel ülkemiz, tarihi boyunca hep adaleti sağlam bir millet olmuştur. Maalesef dünya sistemi içinde sorunlar yok mudur? Vardır. Genelde de hedefte dünyanın en güzel coğrafyası olan Anadolu ve etrafıdır. Ama bizimle uğraşanlar uğraştıklarına bin pişman olurlar. Biz hiçbir zaman duruşumuzdan taviz vermeyiz. Sorunları hallederiz ve yolumuza devam ederiz. Bakın nasıl operasyonlar uygulanıyor, ne tür plan ve programlar ortaya konuluyor ama biz bunların üstesinde geliyor ve yolumuza devam ediyoruz. Çok dinamik bir nüfusumuz var. Yer altı ve yer üstü zenginliklerimiz hat safhada ve çok değerli kaynaklarımız var. Bunların farkındayız. Bütün bize yaşatılan sorunlar bu farkındalığın oluşmasına da katkı sağlıyor. Bakın terörle mücadelede çok iyi bir yere geldik. Yaklaşık 40 yıldır terörle mücadele ediyoruz ve inşaAllah bunu başarıyoruz. 15 Temmuz’u yaşadık. Onu da bertaraf ettik. En son ne oldu? Spekülatif bir taarruzla döviz endeksli bir sıkıntı yaşatmaya çalıştılar. Neyin ne olduğunu bu millet fark etti, birlik ve beraberliği ile buna da milletimiz dur dedi. İnşaAllah hedefimiz 2023, dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olma yolunda durmadan yolumuza devam edeceğimizi dünyaya deklare ettik.” 

Trabzon'da her muhtar için bir ağaç

MUHTARLARIMIZLA ÇALIŞIYORUZ 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlık müessesine verdiği öneme dikkat çekti. “Burada çok güzel bir Trabzon birlikteliğini yaşıyoruz” diyen Gümrükçüoğlu, “19 Ekim Muhtarlar Günü muhtarlık tüzel kişiliğinin yükseltilmesi, halkın temsilcisi, demokrasinin paydaşı olarak yaptığınız vazifelerin daha iyi anlaşılmasını temin edecek bir ilamdır. Tabi ki bütün arkadaşlarımız bunu yapanın Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu biliyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın Külliye’de sizleri kabul edip, şehirlerin, ülkemizin dünyanın meselelerini sizlerle paylaşmayı ihmal etmediğini görüyor ve yaşıyorsunuz. Ben hiçbir devlet başkanının böyle bir tutum ve davranışı olmadığını biliyorum. O sizlere güveniyor, biz sizlere çok güveniyoruz. Halkın içinde olup halkın meselelerini bizatihi yaşayan olduğunuzu biliyoruz, görüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki gayretlerinizde de her zaman yanınızda olacağımızı ifade ediyoruz. Biz sizlerle beraber çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Trabzon'da her muhtar için bir ağaç

BU DÖNEM YAPTIĞIMIZ HİÇBİR DÖNEM YAPILMADI 

Trabzon’un mahallelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında da muhtarlara açıklamalarda bulunan Gümrükçüoğlu, “5 yılın toplamında yol, su, menfez, istinat, asfalt, beton gibi hizmetlerinin cumhuriyet tarihinin hiçbir 5 yıllık döneminde olmadığı haliyle büyükşehir olduktan sonraki dönemde gerçekleştirildiğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Trabzon Büyükşehir Belediyesi 4 yıl 8 ay süresince toplamda 1 milyon 630 bin ton asfaltı mahalle yollarımıza sermiştir. Bir kamyonun ortalama 20 ton taşıdığını hesap edersek bu 81 bin 500 kamyon asfalt eder. Yine Büyükşehir Belediyesi olarak bu seneki hedefin sonunda toplamda 750 bin m3 beton yol ve onunla ilgili çalışmalar, menfezler tamamlanacak şekilde betonlama hizmeti yapılmıştır. Hiçbir 5 yıllık dönemde şehrimizde bu yapılmış değildir” ifadelerini kullandı. 

Trabzon'da her muhtar için bir ağaç

HER MUHTARIMIZ İÇİN BİR FİDAN 

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bugünün hatırası için bu sene bir değişiklik yapalım bir hatıra bırakalım dedik. Yıldızlı Kavşağı’nda tahsis ettiğimiz şekilde Muhtarlar Hatıra Fidanlığına her birinizin ismine bir fidan dikmeyi istedik. 2019 Mart’ında yine halka müracaat edilecek, muhtarlık seçimleri yapılacak. Tek istediğim sizden barış ve kardeşlik içinde, Trabzon’u bütün ülkemize örnek olacak tarzda bir seçime hazırlanmanız ve seçimi bu şekilde gerçekleştirmenizdir. Muhtarlık seçimlerinin barış içinde, kardeşçe cereyan etmesi için sizlerin bu anlayışla hareket edeceğinize emin olarak hepinize teşekkür ediyoruz.”

Trabzon'da her muhtar için bir ağaç

DEMOKRASİNİN KILCAL DAMARIYIZ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ve Ortahisar ilçesi Soğuksu Mahallesi Muhtarı Bekir Aktürk muhtarların öncelikli ve sürekli görevinin halka hizmet etmek olduğunu ifade etti. “Biz hiçbir siyasi parti adı altında olmadan sandıktan çıkan demokrasinin kılcal damarıyız” şeklinde konuşan Aktürk, “Bizim amacımız millete hizmet etmektedir. Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkarak vatanımıza hizmet edeceğiz. Durduğumuz yeri çok iyi bilmemiz gerekiyor. Edebimizle, adabımızla görevimizi ifa etmek zorundayız. Ne söylediğimizi, bize ne söylendiğini çok iyi idrak etmeliyiz. Çünkü biz muhtarlar olarak milletin sorumluluğunu taşıyoruz. Seçim sürecine giriyoruz. Türkiye genelinde muhtarlık için aday çokluğu var. Bunun nedeni de Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlık müessesine verdiği önemdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize tanıdığı bu haklar nedeniyle kendisine müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 14:18

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 6 ay Önce

hehe tabi tabi hı hı

banner393

banner426

banner463

banner441

banner462