Trabzon'da havanın durumu hassas!

Hava kirliliği can sıkmaya devam ediyor.

Trabzon 06.03.2017, 23:04
Trabzon'da havanın durumu hassas!
Haber61 Haber Servisi

Trabzon'da istenilen düzeyde doğalgaza geçiş yapılmaması hava kirliliğinin devam etmesine neden oluyor.

Özellikle akşam saatlerine doğru şehrin büyük bölülümünü kara bulutlar kaplıyor. Yaşam kalitesini düşüren bu durumda bir çok vatandaşın doğalgaza geçiş sürecinde yavaş davranmasının da rolünün büyük olduğu belirtildi.

MEYDAN'DA DURUM HASSAS!

Hava kalitesinin ölçümünü yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı'nca belirlenen verilere göre Trabzon'un merkezi olan Meydan bölgesinde hava kalitesi hiç iç açıcı değil.  İyi, Orta, Hassas, Sağlıksız, Kötü ve Tehlikeli olarak belirtilen hava kalitesi indekslerinde Trabzon Meydan'ın durumu Hassas(118)  olarak belirtildi. Hava kalite indeksinin 101-150 arası olması " Hassas gruplar için sağlık etkileri oluşabilir. Genel olarak kamunun etkilenmesi olası değildir" uyarısı anlamına geldiği kaydedildi. 

trabzon hava kalitesi


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Mert61 4 yıl önce
Vatandaş doğalgaza yavaş geçmesinden önce doğalgaz şirketi boruları döşesin vatandaşı programda değil diyerek atlatmasın kaç senedir bir kutu koyamadılar. Muhtar mahalle adına dilekçe verdi bu ne demek getirin geçecez demek ama hala ses yok ? Ne yapalım daha fazla ? Doğalgaz isteriz diye Ankaraya mı gidelim ?
salih 4 yıl önce
Ne yazık ki şehir sahipsiz. Göz boyamadan başka bir şey yapılmıyor. Asım Aykan dan beri doğalgaz işi yapılamadı. Bu hızla 10 sene daha devam eder.
kemal 4 yıl önce
zehirleniyoruz bunu belediye çözmeli bir an önce nefes almıyor şehir dogalzı bir an önce şart koşmalı
a.kadir.kudu 4 yıl önce
hiç bir denetim ve yaptırım yok vatandaş olarak resim çekip şikayet ediyoruz sonuç sıfır.
SALİH 4 yıl önce
MMAKİNA MÜH ODASI KAZAN DAİRESİ KONTROLÜ YAPMIYOR. BELEDİYE YAPMIYOR. SANAYİ MÜDÜRLÜĞÜ YAPMIYOR. KİM YAPACAK?
salih 4 yıl önce
AKSA DOĞALGAZ FİRMASI TEK EKİPLE YER ALTI HATTIÇALIŞMASI YAPIYOR. BUNDAN DOLAYI İŞİ UZATIYOR.
Ayla Terzi 4 yıl önce
Büyük başkan bu sorunu da çözer. Maytap geçtim.
Mert61 4 yıl önce
Hava kirliliği tablosunda PM10 yani havadaki partikül yabancı madde miktarı en önemli veridir. Ulusal sınır değerin 6 katından fazla bu değer. Trabzon sürekli oyalanıyor, Trabzon sürekli kandırılıyor. Ah canım memleketim vah canım memleketim oy zamanı gelince ne güzel de sessiz sedasız basıyorsun pusulaya. .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@