Trabzon'da Gülcemal için yeni ihale

Trabzon'da yapımı devam eden Gülcemal projesinde II. etap 22 Ocakta ihaleye edilecek.

Trabzon'da Gülcemal için yeni ihale
banner432

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, I. etap tahkimat ve dolgu çalışmalarını tamamladığı Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesinin II. etap tahkimat ve dolgu işini 22 Ocak’ta ihaleye çıkartıyor. 

III. ETAPTA SAHİL OLACAK

Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesinin etap etap tamamlanacak büyük bir proje olduğunu ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Gümrükçüoğlu, “22 Ocak’ta II. etabın dolgu ve tahkimat işini ihale edeceğiz. Bu etap, I. etaptan Ayasofya Kavşağı’na kadar olan kısmi ihtiva ediyor. Bundan sonrada sıra III. etaba gelecek. Ayasofya Kavşağı’ndan Kemerkaya’ya kadar olan kısmı içeren III. etapta insanlarımızın denize girebileceği kumsal alanlar oluşturacağız. I. ve II. etapta toplamda 800 bin m2 alanı şehrimize kazandırmış olacağız” dedi.

Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesi ile Trabzon’un, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük yaşam alanını kazanacağını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Halkımızın denizle bağlantısı kesilmiş olan Beşirli ile Kemerkaya arasındaki bölgede bu önemli çalışmayı icra ediyoruz. Bu sayede Trabzon’umuzun denizle kesilen bağlantısı en güzel şekilde yeniden tesis edilmiş olacaktır. Burada asla düz dolgu yapmıyoruz. Trabzon sahilini adeta dantel gibi işliyoruz. Bu büyük alanın ne şekilde değerlendirileceği halkımızın talepleri doğrultusunda belirlenmektedir. Gülcemal Projesi tamamlandığında komşu illerin akın ettiği, turizme büyük katkısı olacak, misafirlerinin hiç sıkılmadan saatlerce vakit geçirebileceği çok önemli bir yaşam alanı kazanmış olacağız” diye konuştu.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Galip Aktaş
Galip Aktaş - 2 ay Önce

ne bileyim ki anam kızdır !!

Gülçin YILMAZ
Gülçin YILMAZ - 2 ay Önce

trabzonun içine ettiniz.yakında denize kalmıcak ortada

Mrym
Mrym - 2 ay Önce

Aynen içine ettiniz karadeniz bitirmek üzeresiniz

Metin
Metin - 2 ay Önce

Benim sadik yarim Karatopraktir...

erdem
erdem - 2 ay Önce

sayın baskan buraya para harcıyacagınıza yomraya yenı otobus alın....yıl 1988 ait beledıye otubsleri var.....orhan baskan Allah askına trabzondan ayrılın yeter artık...yeterr...

Ülkü
Ülkü - 2 ay Önce

Bu dediklerine kendi inanıyor mu acaba....

ömer cinemre
ömer cinemre - 2 ay Önce

bu projeyi ihaleye cıkaracak olan, görevli memurun Allah yardımcısı olsun. her kafadan bir ses. şimdiden başarılar dilerim.

A.SBAYRAK
A.SBAYRAK - 2 ay Önce

insAllah


banner393

banner426

banner463

banner443

banner441

banner462