Trabzon'da Gülcemal'de yeni gelişme

Trabzon'da yapımı devam eden Gülcemal’de 2. etap ihaleye çıkıyor.

Trabzon'da Gülcemal'de yeni gelişme

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, I. etap tahkimat ve dolgu çalışmalarını tamamladığı Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesinin II. etap tahkimat ve dolgu işini ihaleye çıkartıyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “I. etapta 250 bin m2 alan kazandık, II. etapta da 550 m2 dolgu yapacağız” dedi.

3. ETAPTA SAHİL YAPILACAK 

Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesinin etap etap tamamlanacak dev bir proje olduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu, “11 Aralık’ta II. etabın dolgu ve tahkimat işini ihale edeceğiz. Bu etap, I. etaptan Ayasofya Kavşağı’na kadar olan kısmı ihtiva ediyor. Bundan sonrada sıra III. etaba gelecek. Ayasofya Kavşağı’ndan Kemerkaya’ya kadar olan kısmı içeren III. etapta insanlarımızın denize girebileceği kumsal alanlar oluşturmayı planlıyoruz. I. ve II. etapta toplamda 800 bin m2 alanı şehrimize kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Sahil Dolgu (Gülcemal) Projesi ile Trabzon’un, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük yaşam alanını kazanacağını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Halkımızın denizle bağlantısı kesilmiş olan Beşirli ile Kemerkaya arasındaki bölgede bu önemli çalışmayı icra ediyoruz. Bu sayede Trabzon’umuzun denizle kesilen bağlantısı en güzel şekilde yeniden tesis edilmiş olacaktır. Burada asla düz dolgu yapmıyoruz. Trabzon sahilini adeta dantel gibi işliyoruz. Bu büyük alanın ne şekilde değerlendirileceği halkımızın talepleri doğrultusunda belirlenmektedir. Gülcemal Projesi tamamlandığında komşu illerin akın ettiği, turizme büyük katkısı olacak, misafirlerinin hiç sıkılmadan saatlerce vakit geçirebileceği çok önemli bir yaşam alanı kazanmış olacağız” şeklinde konuştu. 

Trabzon'da Gülcemal'de yeni gelişme
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzon
Trabzon - 3 hafta Önce

Yazık günah Trabzon'un parası nereye harcanıyor.

sertac
sertac - 3 hafta Önce

Akıllar tutulmuş artık. Moloza kadar denizi dolduracam diyor. Trabzonun başka dermi yok?

Emrah
Emrah - 3 hafta Önce

Yahu halkmz belirledigi dogrultuda ilerliyoruz diyor yahu biz senden byle proje istedikmi be adam

hasan
hasan - 3 hafta Önce

gülcemali bırakın, orman okulu yolunu yapın.deniz doldurmak daha karlı değil ise, millete her gün işkence çektiren orma okulu tanjant bağlantı yolunu yapın da bir işe yarasın.adını da ormacı projesi koyasrsınız

yiğit
yiğit - 3 hafta Önce

Orayada büyük bir protokol camisi yakışır

Ersan Kara
Ersan Kara - 3 hafta Önce

Kimlerin ne kadar para kazandığı belli midir?

adem
adem - 3 hafta Önce

yarım kalan havaalanı tanjant yolunu yapın 10 yıldır bekliyoruz.

özdemir
özdemir - 3 hafta Önce

evet güzel proje, ama trabzonun önceliği olan işler ,yarım kalan yollar yapılsa daha iyi olur


banner421

banner426

banner432

banner443

banner441