banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Trabzon'da Gençlik Yürüyüşü coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde binlerce öğrencinin katılımıyla 'Gençlik Yürüyüşü' düzenlendi.

Trabzon 15.05.2017, 11:49 15.05.2017, 12:15
Trabzon'da Gençlik Yürüyüşü coşkusu

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde binlerce öğrencinin katılımıyla 'Gençlik Yürüyüşü' düzenlendi.

 
"MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ"
 
Kutlama etkinliği kapsamında Trabzon Valiliği önünde bir araya gelen öğrenciler ellerinde Türk bayrağıyla Atatürk Alanı'na kadar yürüdü. Yaklaşık 200 metre uzunluğundaki Türk bayrağı taşıyan öğrenci grupları, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganı attı, Atatürk'ün gençliğe hitabesini okudu. Üzerinde Atatürk'ün resminin yer aldığı kırmızı-beyaz tişörtlü öğrencilerin yanı sıra  çok sayıda askeri personel de yürüyüşe eşlik etti. Öğrenciler çevredeki vatandaşlardan da büyük alkış aldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi bando takımının seslendirdiği marşla yürüyen grup Kahramanmaraş Caddesi'nde gezinen çok sayıda Arap turistin de ilgi odağı oldu. Alkışlayarak etkinliğe destek olan yabancı turistler yürüyüşü cep telefonu kameralarıyla görüntülemeye çalıştı.
 
'GENÇLİK OLDUKÇA YARINLAR GARANTİ ALTINDADIR'
 
Etkinlikte bir konuşma yapan Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, "Gençlik yarınların teminatıdır. Gençlik, ecdanın izinde azim ve iradeyle yürüdüğü sürece milletin geleceği emin ellerde demektir. Asırlardır yıkılmaya çalışılan Türk ruhu, gençliğin damarlarında dolaşan bu asil kanda gizlidir. Gençlik oldukça yarınlar garanti altındadır. Bu hafta; zafer haftasıdır, gençlik haftasıdır, spor haftasıdır, Atatürk haftasıdır, bayram haftasıdır. Bayramınız ve haftanız kutlu olsun" dedi.
 
Etkinlik toplu anı fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@