banner556

Trabzon'da donmak üzere bulduğu köpeği kilometrelerce taşıyıp kurtardı

Zigana Dağı'na çıktı, donmak üzere olan köpeği buldu. Kilometrelerce kucağında taşıyıp sağlığına kavuşturdu

Trabzon 30.03.2019, 11:49
Trabzon'da donmak üzere bulduğu köpeği kilometrelerce taşıyıp kurtardı

Trabzon'da doğa gezisi için karla kaplı Zigana Dağı'na çıkan öğretmen Necmi Aksu, açlık ve soğuktan donmak üzereyken bulduğu köpeği, kucağında kilometrelerce taşıyarak, kente indirdi. Aksu, veterinere götürdüğü köpeği, sağlığına kavuştuktan sonra sahiplendirdi.

Öğretmen Necmi Aksu, doğa gezisi için bir grup arkadaşıyla Maçka ilçesi Zigana Dağı'na çıktı. Kar yürüyüşü yapan ekip, açlık ve soğuktan donmak üzere olan kurt köpeğini fark etti. Necmi Aksu, kucağına aldığı köpeği, 8 kilometre boyunca taşıyarak karayoluna, oradan da araçla kente indirdi. Aksu, veterinerde sağlık kontrolünden geçirdiği ve sağlığına kavuşturduğu köpeği sahiplendirdi.

'OYUNCAK GİBİ HEDİYE EDİLEMEZ'

Ormanda sahipleri tarafından terk edilen soğuktan ve açlıktan ölmek üzere olan hayvanlar gördüğünü anlatan Aksu, "Bir kurt köpeğini dağda kar altında soğuktan ve açlıktan donmak üzereyken buldum. Onu önce besledim. Kar yüksekliği 1 metreydi, yürümekte zorluk çekti. Ben de onu kucağıma alıp 8 kilometre taşıdım. 50 kilo ağırlığındaydı, zorlandım ama asla bırakmak aklımdan geçmedi. Merkeze indirdim, tedavi ettirdikten sonra sahiplendirdim. Onlar da canlı, onların da duyguları var" dedi.

Trabzon'da donmak üzere bulduğu köpeği kilometrelerce taşıyıp kurtardı

'BERABER YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ'

Toplumun, hayvanlarla birlikte yaşamayı öğrenmesi gerektiğini söyleyen Necmi Aksu, "Hayvanlara karşı gerçekten ilgisizlik var. Bizim yaşam alanımız hayvanlarla ortak. Onlarla beraber yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Ben de buna dikkat çekmek ve çocukların hayvanları sevmesini, onlarla yaşamasını öğrenmeleri için çalışmalar ve projeler yapıyorum. Dağlarda ölüme terk edilmiş olan hayvanlar için haftanın belirli günlerinde ormanlara çıkıyorum. Onlara yiyecek getiriyorum. Köpekleri genelde dağlara, yüksek kesimlere bırakıyorlar. O köpekler, kar yağdığında donarak ve ya aç kalarak can veriyorlar. Ben de onları beslemeye çıkıyorum ya da aşağıya getirip gerçek hayvan severler tarafından sahiplendiriyorum" dedi.

Yorumlar (3)
SAMET İBRAHİM 2 yıl önce
Sana helal olsun hoca,, Trabzonda sen ve senin gibi güzel adamların haberlerinin altına yorum yapılmaz tabi... nerde boş iş nerde saçmalık altını yorum doldururlar çünkü kendimizde boş ve kendini geliştirmemiş insanlar olduğumuz için Trabzon halkı olarak, boş haberler ilgimizi çeker.. sen ve senin gibiler hep var olsun...
Şenol 2 yıl önce
Allah razı olsun güzel insan Rabbim gönlüne göre versin seni hiç bir zaman bunaltmasın o dilsiz ve aç hayvanı unutmadığın için. varol
hhh 2 yıl önce
necmi hocam on numara bir insandır..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@