7m


7m

hyundai

Trabzon'da dolmuşlar kaç kişilik olacak? 3 alternatif var...

Trabzon'da dolmuş sistemi tamamen değişecek

Trabzon 11.11.2019, 14:59 11.11.2019, 15:23
Trabzon'da dolmuşlar kaç kişilik olacak? 3 alternatif var...

Haber61 Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi.

Mecliste şehir içi dolmuş sistemi yeniden gündeme geldi. Dolmuş sistemininin tamamen değişitirilmesi için uzun süredir görüşmeler sürerken 2020 yılının Haziran ayında yeni sistemin hizmete girmesi planlanıyor.

Dolmuş sistemi bir çok açıdan değerlendirilmeye devam edilirken bugün yapılan meclis toplantısında altı aydır modernizasyon çalışmalarının sürdürüldüğü kaydedildi.

Dolmuş modernizasyonuyla, araçlardaki mevcut koltuk sayısının artırılması, engelli vatandaşlara uygun hale getirilmesi ve halkın en iyi şekilde hizmet alması hedeflendiği belirtildi.

Şöforler Odası ve dolmuş esnafıyla görüşmelerin sürdüğü de dile getirilirken koltuk sayısı konusunda henüz net karara varılamadı. Mecliste, koltukların 12+1(engellilere yönelik) , 16+ 1 ve 17+1 şeklinde artırılması gündeme geldi. Böylelikle dolmuşlarda koltuk sayısı için 3 alternatif oluşturuldu ve gelecek günlerde bu sayı net olarak karara bağlanacak.


Yorumlar (31)
Velı 3 yıl önce
Ne kadar ipsız sapsız varsa Trabzon da dolmus suruyor insan dııl sanki koyun tasır gibi araba suruyolar. Dolmusların ıcı pislikten batıyor hepsi bir hastalık yuvası o hurdalar nasıl muayeneden gecıyor orasıda ayrı muamma 2020 hazirana kadar koyun olmaya devam.
ELYASA 3 yıl önce
12+1 eminim ki 20 kişi alırlar bu gözü doymazlar o engelli yerine engelli binmese bile bindirecek oturtacack kişi bulurlar yine dolmuş değişti ama eğitim de verin bazı şöförlere
Kahraman 3 yıl önce
Aman sakın raylı sistem getirmeyin meydana ve maraş caddesine sakın. Trabzon merkezde araba trafiği istemiyoruz artık anlayın. Raylı sistem gelmeden isterseniz 30+1 yapın bu trafik sorununu sittin sene bitiremezsiniz
sıradan vatandaş 3 yıl önce
Şurada bir defada dolmuş mevzusu olsada altında güzel bir yorum olsa.Sevgili dolmuş sahipleri hiç dikkatinizi çekmiyormu?
oguz 3 yıl önce
diger sehirler metro tramvay lar bu belediyede dolmuslsri yenilemeyi hizmet diye yutturacak
galip demir 3 yıl önce
Biz dolmuşları kaldırın belediye araç sayısını çoğaltsın raylı sistem gelsin artık büyükşehir olduğumuzu hissedelim diyoruz yetkililer koltuk sayısı tartışıyor şaka gibi.
oguz 3 yıl önce
trabzonu su dolmusculara teslim ettiniz
M.Akgün 3 yıl önce
Bazı durakların dolmuşları sorgulanmalı
Özellikle karşıyaka dolmuşu adamlar sabahları duraktan dolmadan kalkmıyor bizler ise köyün gibi bekle babam bekle ben protesto ediyorum hiçbir şekil karşıyaka dolmuşunda binemeye çalışıyorum adamlar haklı nasılsa alternatif yok
Murat 3 yıl önce
Oooo senin havaalanı dolmuşlarindan haberin yok herlde. Cinnet geçirirsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@