vardallar

Trabzon'da derenin önüne kurulan trafo tepki çekiyor

Trabzon'da Derenin üzerinde elektrik trafosundan taşan sulan etrafı çamur deryasına çevirdi.

Trabzon 24.06.2019, 11:53 24.06.2019, 12:18
Trabzon'da derenin önüne kurulan trafo tepki çekiyor

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon önceki günlerde yağan aşırı yağmurlar nedeniyle bir çok bölgede su baskını yaşandı. Özellikle dere kenarlarına yapılan yapılar nedeniyle can kayıpları yaşanırken, yetkililer dere yataklarına bina yapılmaması, yapılan binaların yıkılacağı şeklinde uyarılar yaparken, Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bulunan elektrik dağıtım şirketinin trafosu tepki çekiyor.

Elektrik dağıtım şirketinin elektrik trafosunu dere yatağının üzerine inşa ettiği görüldü. Orman Bölge Müdürlüğü’nün olduğu bölgede bulunan yapı, yoğun yağış anında bir çok tehlikeyi beraberinde getirmesinden korkuluyor.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddetli yağmur sonrası da dere yatağına kurulan trafo nedeniyle taşan sulan evlerin bahçe ve zemin katlarını çamur deryasına dönüştürdü.  Çevre binalarda bulunan vatandaşlar duruma tepki gösterirken “Burası elektrik trafosu. Derenin önünü kestiler. Bugün sadece oradan taşan sular nedeniyle çamurla mücadele ediyoruz. Yarın bu sular tekrar taşarsa ve elektrik suya karışırsa ne yapacağız. Oluşacak felaketin sorumlusu kim olacak”  ifadelerini kullandılar.


Yorumlar (2)
Murat 2 yıl önce
O trafo 40 yıldır orda yeni mi gördünüz günaydın
erdinc 2 yıl önce
Trafonun altindaki menfez taslarla dolu ve yeni bir yağmurda daha tehlikeli olacak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@