banner556

Trabzon'da cuma namazı sonrası yağmur duası

Trabzon'da cuma namazı sonrası yağmur duası edildi

Trabzon 11.12.2020, 13:05 11.12.2020, 14:57

Trabzon'daki camilerde Cuma namazı sonrası dua edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, son dönemde ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle Trabzon'daki bütün camilerde, "Su: Hayat ve Şifa Kaynağımız" konulu hutbe okundu.

Ortahisar ilçesindeki İskender Paşa Camisi'nde de okunan hutbede, vatandaşlara suyun bilinçli kullanılması ve israf edilmemesine ilişkin uyarılar yapıldı.

Cuma namazının farzından sonra da yağmur duası edildi.

Yorumlar (8)
yorumcu 2 ay önce
Simdi baktim Meteorolojiye gore ulke genelinde %65 nem ,bulutlu ve kuvvetli yagis beklentisi var.Tam da bugun diyanet tarafindan yagmur duasi yapiliyor olmasina ne desem az olur. Birakmiyorlar bu milleti rahat.Dusmuyorlar Bu milletin yakasindan..
Remzi_1461 2 ay önce
Müslümanın dua etmesinden neden rahatsız oldun?Bir Müslümanın Allah'a dua etmesi kadar güzel bir şey olabilir mi?Bu dualardan rahatsız oluyorsan şimdiden vasiyetini yap ki senin cenazen camiye götürülüp İslami usullere göre kaldırılmasın..
halim erdogan 2 ay önce
yagnmur duasiyla yagmur yagsaydi , once suudi arabistana yagardi , ormanlari yok edin dereleri yok edin , dogayi katledin , yagmur duasina cikin ? hadi ordan be ....
Deli 2 ay önce
Saygısız haddini bil
Remzi_1461 2 ay önce
Darvin deden seni bekliyor.Kitaplarını okumaya devam et...
Remzi_1461 2 ay önce
İslam düşmanları tutuşmuş yine!Size ne Müslümanın dua edip Yüce Allah'a yalvarmasından?Nereye inanırsanız inanın;fakat insanların inançlarına tahammüllü olmasını bilmelisiniz.Darvin sizi bekliyor..
doğan yıldız 2 ay önce
ormanları kes.inşaat doldur. dereleri kurut. sonra dua et. Allahın verdiği aklı kullanma.ondan bekle.
halim erdogan 2 ay önce
islam dusmanligi ile soylediklerimiz anlasiliyorsa , yuh bee , sen ismam dostusunda hirsizlik yoksulluk ,adaletsizlik islam dunyasinda neden var ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@