alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon'da CHP'den çöp tepkisi

CHP Trabzon parti örgütleri üyesi ve yöre sakini yaklaşık 100 kişi, bölgede yapılması planlanan katı atıktan elektrik üretilecek tesisi istemediklerini belirtip, protesto etti.

Trabzon 17.02.2018, 15:52
Trabzon'da CHP'den çöp tepkisi

CHP Trabzon il örgütü, kentin Araklı ve Arsin ilçeleri arasındaki eski bir taş ocağı alanına kurulması planlanan ve yöre halkının tepsine neden olan katı atıktan elektrik üretilecek tesisi protesto etti.

Araklı ve Arsin ilçeleri arasındaki Taşönü mevkiinde eski taş ocağının bulunduğu 243 bin metrekarelik alanda kurulacak tesiste, Trabzon, Rize ve ilçelerinden TIR'larla taşınacak katık atıklar bertaraf edilerek elektrik üretilecek. Bölgede 7 köyün ortasında bulunan alanda çöp depolanacağını öne süren ilçe sakinlerinin projeye karşı tepkileri sürüyor. CHP Trabzon parti örgütleri üyesi ve yöre sakini yaklaşık 100 kişi, bölgede yapılması planlanan katı atıktan elektrik üretilecek tesisi istemediklerini belirtip, protesto etti.

Kalabalık adına konuşan CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, alanın doğal park haline dönüştürülmesi çağrısında bulunarak şunları söyledi:
Trabzon'da CHP'den çöp tekisi


“Burada yapılacak tek şey, Taşönü mevkiinin yaralarını toprak ile sarmak, üzerine ağaç fidanları dikerek yöremize doğal bir park, mesire alanı ve hayvanat bahçesi oluşturarak turistik bir niteliğe sahip olmasını sağlamaktır. Toplanma nedenimiz, toprağımız, suyumuz ve soluduğumuz havadır. Yaşam kaynağımız, doğanın bize sunduğu en önemli nimetlerimiz olmazsa olmazımızdır. Bu cennetin yaşatılması, çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakacağımız tek miras ve insanlık borcumuzdur. Denizin iyot kokusunu çöp kokusuna bırakmak isteyen zihniyete teslim olmamak gereklidir. Güzelim memleketimiz bir avuç iş bilmezin elinde kurban edilmekte”

1573 İMZA TOPLANMIŞTI

Taşönü Katı Atık Bertaraf ve Depolama Tesisi için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme raporuna karşı daha önce 1573 imza toplayan vatandaşlar hazırladıkları dilekçeyi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teslim etmişti.


Yorumlar (5)
kadir 4 yıl önce
NEREDE YAPILACAĞI İLE İLGİLİ BİR PROJE SUNUN DA HALK BİR KERE DE ADAM OLDUĞUNUZU GÖRSÜN. SİZ GELSENİZ BAŞIMIZA KENDİ ARANIZDA KAVGA EDER MİLLETİ YERSİNİZ.
emre 4 yıl önce
çöp gömülüyor cevre katliyamı diye eylem yapar atık tesisi kurarsın üstelik elektrikte üretecek vazgecer tesisisi protesto eder durursun yav sen bi akıl proje söyle herseye hayır diyosun bu sefer elinde protestodan başka bişey olmadıgı için kahrolsun faşisim hırsızlar diye eylem yapar güzel ülkemde 60 yıllık muhalefet manzaraları
dren 4 yıl önce
bi şeyide protesto etmeyin
Asi_laz61 4 yıl önce
Yorum yapan arkadaşlar bırakın muhalefeti biz istemiyoruz buralar çöp alanı olacak diye insanlar yerlerini vermedi şimdi başka bir proje deyip 7 koyun ortasına çöp tesisi kuracaklar yöre halkı istemiyor muhalefet kendine konu arıyor her zamanki gibi 1 haftaya kadar muhtarlar toplanıp açıklama yaptı tabi ses getirmedi
asi 4 yıl önce
başka yermi yok trabzonun da ilçelerininde içine ettiniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@