Trabzon'da belediyeden 12 bin aileye destek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 12 bin aileye gıda kartı dağıtımı yaptı

Trabzon 02.05.2021, 10:18
Trabzon'da belediyeden 12 bin aileye destek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla her ay yardım yapılan 4 bin 600 aile ile birlikte toplam 12 bin aileye gıda kartı dağıtımı gerçekleştirdi. Büyükşehir ayrıca pandemi dolayısıyla iş yerini kapatmak zorunda kalan 2 bin 500 küçük esnafa da gıda kartı desteğinde bulunurken, 2 bin 500 kişiye de sıcak yemek hizmeti sunuyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Ramazan ayı dolayısıyla belediyede kaydı olan ve düzenli olarak ziyaret edilerek her ay yardım yapılan 4 bin 600 ailenin yanında; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından ilçe bazlı alınan bilgilerle tespit edilen dar gelirli, engelli ve hiçbir geliri olmayan 7 bin 500 aileye ve pandemi nedeniyle iş yerini kapatan 2 bin 500 küçük esnafa gıda kartı dağıtımı desteğinde bulundu. Büyükşehir tarafından her gün 2 bin 500 kişiye de sıcak yemek hizmeti veriliyor. 

12 BİN AİLEYE GIDA KARTI DESTEĞİ VERİLDİ 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sosyal belediyeciliğe özel önem verdiklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ‘önce insan’ diyoruz ve çalışmalarımızı bu anlayış doğrultusunda sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak 4 bin 600 haneye her ay düzenli bir şekilde 61 kart ismi ile bilinen kart çerçevesinde gıda yardımı yapıyoruz. 4 bin 600 muhtaç vatandaşımız, 12 ay boyunca her ay marketlerden istediği gibi gıda alışverişi yapabilmektedir. Ramazan ayı münasebetiyle biz bu sayıya ilave olarak 7 bin 500 aileye, yani toplam 12 bin haneye gıda kartı desteği verdik. Bunu yaparken de 18 ilçenin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından muhtaç kişiler listesi alındı. Başka bir liste oluşturulmadı. Zor durumda ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza destek olmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Trabzon'da belediyeden 12 bin aileye destek

2 BİN 500 KÜÇÜK ESNAF YARARLANDI
Ramazan ayında pandemi nedeniyle iş yerini kapatmak zorunda kalan küçük esnafa da gıda kartı desteği verdiklerini dile getiren Başkan Zorluoğlu, "Büyükşehir Belediyesi olarak, doğrudan muhtaç olmayan ama koronavirüs salgını dolayısıyla muhtaç duruma düşmüş esnafımıza destek olmak istedik. Bu süreçte Esnaf Odaları Birliğimizle beraber çalışıldı. Pandemi nedeniyle 18 ilçede dükkanını kapatan 2 bin 500 küçük esnafın ismi ortaya çıktı. Esnaflarımıza da bir kereye mahsus 500 liralık gıda kartı desteği sağladık” ifadelerini kullandı. 

İLK GÜNDEN İTİBAREN YANLARINDA OLDUK  
Başkan Zorluoğlu ayrıca koronavirüs salgınının ilk gününden itibaren esnafın, vatandaşın ve Büyükşehir Belediyesi kiracılarının yanında olduklarını belirterek, “Pandeminin başladığı ilk günden itibaren işyerleri kapanan kiracılarımızdan kira almıyoruz. İşleri azalan kiracılarımıza da yüzde elli indirim yaptık. Yine bu süreçte ihtiyaçlı ailelerimizin su faturalarını karşıladık. Su borcu nedeniyle hiçbir vatandaşımızın suyunu kesmedik. Ayrıca bu zor günlerde belediyemize olan borcu nedeniyle hiç kimseye icra takibi yapmadık. Birbirimize destek vererek, dayanışma içerisinde inşallah bu zor günleri aşacağız” şeklinde konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
BenDeniz 5 ay önce
Toplum yavaş yavaş köleleşiyor.
Bilenbiri 5 ay önce
Ekrem dağıtınca(algı kokuyo) Sosyal yardım oluyo amaaaaa.....! İki yüzlü olma....!
BenDeniz 5 ay önce
İmamoğlu adam gibi adam...Hırsız değil adaletli dürüst bir kişilik.En azından TrabzonSporlu şikecileri bir gecede aklayan biri değil. Anladın? BİLENBİRİ mi bilmeyen biri mi? Hayatımda hiç ikiyüzlülük yapmadım ben Trabzonluyum. Anladın
Davut 5 ay önce
Ekrem Başkan nasıl 800000 fark atıp acı verdiyse her haber altında yorumu var :)
Ben 5 ay önce
Sosyal yardımlaşma lşsteyi neye göre hazırlıyor acaba hiç araştırıldımı.
Bilenbiri 5 ay önce
EKREM Bak öğren bu iş böyle olur.....!
Şov yaparak değil......!
Yattara 5 ay önce
Yardım kendi ceblerinden yapılan yardım ise söylenecek laf yok.Belediyenin parası ile ise bu yardım değil reklam kimin parası ile yardım yapıyorsunuz ey okumuş yetkililer.
yakun 5 ay önce
Bu yardım kimlere yapıldı? Bu yardımdan yararlanmak için illa de malum siyasi partiye üye olmak mı gerekiyor? Bu yapılan yardım değil. Milletin parasını yandaşlara aktarmaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@