7m

7m

hyundai

Trabzon'da ambulans helikopter parmak bebek için havalandı

Trabzon'dan havalanan ambulans helikopter Gümüşhane'de doğan parmak bebeği Trabzon'a getirdi.

Trabzon 18.07.2017, 14:03 18.07.2017, 14:12
Trabzon'da ambulans helikopter parmak bebek için havalandı

Gümüşhane’de 27 haftalık gebe genç annenin düşük doğum ağırlıklı 500 gram doğan bebeği ambulans helikopterle Trabzon’a sevk edildi. 


Edinilen bilgiye göre, hamilelik sürecinin henüz 7. ayında olan M.C. isimli anne, Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde düşük ağırlıklı doğum yaparak 500 gram ve parmak bebek olarak nitelendirilen bebeğini dünyaya getirdi.

Bölge illerinden en yakında yeni doğan yoğun bakımı araştıran 112 Acil Servis komuta merkezi Trabzon’daki bir özel hastanede yer bulunca durumun aciliyetine binaen bu kez ambulans helikopter talep etti.

Trabzon’dan kalkan helikopter minik bebeği saat 10.30 sıralarında Gümüşhane’den alarak Trabzon’a götürdü. Bebeğin sağlık durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Yorumlar (1)
DAVUT TERZİ 5 yıl önce
ALLAH devletimizi korusun. Büyük bir Devletimiz var. kuş kadar bebegın yaşaması için ucak helekopter kaldırıyor. Bebek inşAllah saglıgına kavuşur. 4 ay önçe benim torunun MUHAMMED EMİR içinde İstanbul dan gelen AMBULANS UCAK .Trabzon dan İstanbul a özel hastanede 50 gün yatarak tedavi oldu.Devletimize v hükümetimize ALLAH yardım ediyor .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@