7m


7m

hyundai

Trabzon'da amatörün kalbi artık burada atacak

Şenol Güneş Spor Kompleksi'ndeki çift yönlü tribün projesine start verildi. 

Trabzon 10.07.2018, 10:41
Trabzon'da amatörün kalbi artık burada atacak

Trabzon amatör futbolunun kalbinin attığı Yavuz Selim sahası ve çevresinde yapılacak olan düzenlemeler sürecinde amatör ve profesyonel takımların maçların oynanacağı Şenol Güneş Spor Kompleksi'ndeki çift yönlü tribün projesine start verildi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığınca ihalenin en çabuk sürede yapılması konusunda talimat verilmesinin ardından söz konusu tribünün yapılacağı iki saha arasındaki bölümde etüt çalışmalarına başlandı. Akyazı’daki Şenol Güneş Spor Kompleksindeki projeye göre, sentetik ve çim sahaların arasına çift yönlü tribün yapılacak, altında da soyunma odaları bulunacak. Projesi hazırlanan ve yakın zamanda ihaleye çıkacak olan tribün inşaatı öncesinde sondaj çalışmaları başladı. Proje kapsamında, sentetik sahada amatör, çim sahada ise profesyonel takımların maçları oynanacak. Vali Yücel Yavuz gelişmeleri yakından takip ederken AK Parti Milletvekili Muhammet Balta, TFF kriterlerine uygun iki sahaya yönelik tribünlerinin yapımının tamamlanması için her türlü desteğin verildiğini açıkladı. 

Konuyla ilgili bilgiler veren Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, yıllarca Avni Aker ile Yavuz Selim stadyumları arasında Trabzon futboluna pozitif katkı yapan manevi bağın bundan sonra Şenol Güneş Kompleksinde yaşanacağına inandığını söyledi. Öztürk, “Yeni sezon başlamadan bu tribünlerin tamamlanması konusunda her türlü çaba gösteriliyor” ifadeleri kullandı.

ASKF Trabzon Şube Başkanı Cahit Erdem de, “Hiç zaman geçirmeden, çok acil olarak bu tribünlere ihtiyacımız var. Bu konuda herkes iyi niyetle katkıda bulunuyor. Tamamlanınca önemli bir ihtiyaç giderilecek” diye konuştu. 

Öte yandan çoğunlukla amatör takımların maçlarının oynanacağı sentetik saha yönünde bin 50, profesyonel maçların oynanması planlanan doğal çim saha yönünde de 750 olmak üzere toplam bin 800 seyirci kapasiteli tribünde protokol 200, basın tribünü kapasitesi ise 30 kişilik olacak. 22 adet soyunma odasının yapılması planlanan projede ayrıca 2 adet hakem odası, 1 adet doping odası, 1 adet temsilci/gözlemci odası, 1 adet de toplantı odası bulunuyor. 8 adet WC, yayın, yönetim ve ilk yardım odalarının da yer alacağı tribünde 2 adet de kantin yapılacak. 


Yorumlar (7)
Hayati Kahveci 4 yıl önce
Hayırlı olur inşAllah. Şehir dışı daha güzel
İsa Sayar 4 yıl önce
Yavuz Selim yıkılıyor ama yerine çok daha iyisi çok daha güzeli yapılıyor. Göreceksiniz altyapıya çok olumlu katkısı olacak. O sahalarda oynayan gençlerle Türkiye ligi harika bir lig olacak.
davut 4 yıl önce
Yavuz Selim Trabzon'un göbeğinde bir stadyumdan fazlasıydı. Tabi ki daha iyi tesisler yapılsın genç kardeşlerimiz için ama ulaşımın bu kadar kolay olduğu Yavuz Selim Stadyumu'nun yerine mutlaka bir stadyum yapılmalı. Her tarafı peşkeş çekmeyelim.
Kenan 4 yıl önce
Boşuna oralara tribün yapıp masraf etmeyin. Oraya kimse gitmez. Yavuzselimin yerini tutmaz tutamaz. Seyretmek isteyen kenardan izler zaten
Sedat K. 4 yıl önce
Almanyada gencleri piskolijik positif ve heyacana sokabilmek icin alt yapidaki oyuncularin hepsi koca stadin yanina yapilan sahalarda maclarini oynarlar ve antrenman yaparlar. Her gencin hayalinde hergün gördügü statta futbol oynamak oluyor. Ona göre de cabaliyor ve disiplin sagliyor. Ancak alt yapilarda tipki a takimda oldugu gibi tüm profesyonellikler mevcut. A takimin kopyasi yani yemekcisinden saha bakicisindan antrenörlere kadar hepsi ayni sistemde calisiyor. Bence türkiyede bu konuya bir el atsak avrupadan daha özenli daha istekli ve daha profesyonel yapabiliriz. Her futbolcuyla ayri ayri protokoller gelisimler yapilmali. Ayrica okul durumu iyi olan futbolcular genelde daha cok tercih ediliyor.
ŞEHZADE 4 yıl önce
İyi düşünülmüş.Avniaker stadyumu projesinde de güzel bir proje yapılıp amatörlerin maç yapacağı bir alan oluşturulmalı.Projede yer almalı.O bölgenin canlılığını Yavuzselim stadı sağlıyordu.Yeşil alanın içinde böyle güzel bir proje çok iyi olur.
İsmail Cavga 4 yıl önce
Trabzonumuzun her türlü alt ve üst yapıya ihtiyacı var. Daha çok spor kompleksi daha çok sağlık için spor merkezleri....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@