Trabzon'da 28 olay aydınlatıldı, 42 şüpheli yakalandı 

Trabzon'da FETÖ/PYD silahlı terör örgütüne yönelik operasyonlarda gözaltına alınan şahıslardan örgütle irtibatlı olduğu tespit edilen 14 kişi tutuklanırken, 6 kişinin ise işlemleri devam ediyor. 

Trabzon 09.04.2018, 22:18
Trabzon'da 28 olay aydınlatıldı, 42 şüpheli yakalandı 

Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetim ve kontrollerde toplam 13 bin 282 şüpheli şahsın incelenmesi yapıldı. 312 yabancı şahsın sorgulamasının yapıldığı çalışmalarda 6 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 106 adet mermi, 1 adet kayıt dışı kurusıkı tabanca, 1 adet barbut (kumar masası), 31 adet pul, 2 adet zar, 101 adet ecstasy hap ve 2 bin 50 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Yabancı uyruklu bir şahsa fuhuş ve diğer suçlardan sınır dışı işlemi başlatılırken, kumar oynatan ruhsatsız 2 kahvehane hakkında da işlem başlatıldı. Değişik suçlardan arama kaydı olan 80 şahsın yakalandığı uygulamada, başta kamu düzeni ve halkın huzurunu bozucu hareketler olmak üzere 52 şahsa 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'ndan işlem yapıldı. Hırsızlık, uyuşturucu madde, kasten yaralama, tefecilik ve 6136 sayılı Kanun'a muhalefet suçları başta olmak üzere toplam 28 olay aydınlatılırken, 42 şüpheli ise yakalandı. 

Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde de toplam 8 bin 687 araç ve sürücüsü kontrol edildi. Bin 529 araç sürücüsüne 331 bin 44 TL cezai işlem uygulanırken, yapılan denetimlerde 113 araç trafikten men edildi. Bu kapsamda çevreye rahatsızlık veren, gürültü çıkaran, abartı egzoz kullanan 29 araç sürücüsüne işlem yapılırken, ticari araç denetimlerinde 73 araç sürücüsüne idari para cezası karar tutanağı düzenlendi. Emniyet kemeri denetiminde 2 bin 964 araç, şehirlerarası otobüs şoförü ve takograf denetiminde 371 araç, motosiklet denetimlerinde 245 araç, yolcu taşıyan araç denetiminde 659 araç, yük taşımacılığı yapan araç denetiminde bin 566 araç, alkol denetimlerinde ise bin 69 araç kontrol edildi. Alkollü olduğu tespit edilen 11 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanırken, 290 araca ise radarla hız denetiminde gerekli yasal işlem yapıldı. 
Öte yandan, okul servis araçları üzerinde yapılan denetimlerde 105 okul servisi aracı denetimden geçirildi. 

Yorumlar (1)
VATANDAS 3 yıl önce
TESEKKÜRLER POLISIMIZE... TRABZONUMDA PISLIK ÇOK.. BU SADECE BIR BASLANGIÇ OLSUN.. GELEN GIDEN TRABZONDA NASIL OLSA KIMSE BIRSEY DEMIYOR ORDA GIDELIM SUÇ ISLEYELIM DIYEN ÇOK OLDUGU IÇIN PISLIK ÇOKTUR ORDA... BEN SIMDILIK TRABZONDA DEGILIM AMA HER GELISIMDE HER SOKAKTA MUTLAKA BIR PISLIK GÖRDÜM.. NEREYE GIDERSEN GIT VARDIR AMA TRABZONUMDA ÇOK VAR BU PISLIKLER... AKLIMDA OLANLARIN EN ÇOGUNU TEMIZLIYORSUNUZ AMA BEN AVRUPADA KALDIGIM IÇIN SU AN IÇIN BIRSEY YAPAMIYOM.. ORAYA GELDIGIMDE KÖPEK BALIKLARIN KAFASINI KOPARTIP ELINIZE VERECEM INSALLAH.. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN... SIZ OLMASANIZ NE OLURDU, IYI KI VARSINIZ...!!!! (NOT; DÜKKANLARI, BARLARI VS VS TAKIP EDIN)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@