Trabzon Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 2024 Yılı Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında personellere, “Stresin Etkisini Azaltma ve Duygu Düzenleme Yöntemleri" konulu eğitim verdi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi eğitim programlarına ara vermeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü, personellere yönelik, “Stresin Etkisini Azaltma ve Duygu Düzenleme Yöntemleri" konulu eğitim verdi.

Uzman Klinik Psikolog Enes Bülbül’ün sunumuyla verilen eğitim, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bülbül, stresin tanımı, eylemleri, davranışsal tepkileri, travmatik olaylar, insanın ruhsal yapısı, kurulan ilişkiler, insanın kişisel yapısının gelişmesi, genetiklik, anne-baba faktörü, kader, ilişkiler, sözlü ve sözsüz iletişim, fizyolojik olarak beslenme gibi konularda bilgiler verdi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor

KATILIMCILAR BİLGİLENDİ
Psikolog Enes Bülbül, programda katılımcılara ilişkiler ve temel duygular hakkında kapsamlı bilgi verdi. Korku, şaşkınlık, mutluluk, üzüntü, ilgi, iğrenme, utanç gibi zor duyguların yanı sıra gelecekle ilgili belirsizlikler, depresyon, hayal kırıklığı, yalnızlık ve ihmal gibi konuları ele aldı.

Duyguları düzenlemek, kabul etmek, adını koymak, bedeninde bulmak ve ifade etmek üzerine durdu. Ayrıca, duyguların ismi, resmi, sesi, şiddeti, metafor kullanımı ve duyguyla bağlantılı düşünceler gibi konuları detaylandırdı. Değerli ve değersizlik duyguları, ön yargılar, stresi yönetmek ve stresin oluşturduğu durumları tartıştı. Duyguların kaynağını bulmak, kendini anlamlandırmak, gerçek kimliğini bulma, kendini tanımak ve keşfetmek, hedefin peşinden koşmak, ruhsal durum ve ruhsal bütünlük konularında da bilgiler verdi. Program, zihinde odaklanma becerisi ve ana odaklanma egzersizi yapılarak uygulamalı olarak devam etti ve soru-cevap şeklinde tamamlandı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerini sürdürüyor

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler