7m

7m

hyundai

Trabzon bu kez evde kalmadı! Sokaklar taştı

Trabzon'da vatandaşlar bugün sokakları doldururken, koronavirüs tedbirleri büyük oranda yok sayıldı

Trabzon 13.05.2020, 14:14 13.05.2020, 15:16

Haber61 Haber Servisi

Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon'da da koronavirüs vakaları azalmaya devam ederken bugün kentteki manzara tedirgin edici boyuta ulaştı.

Bugün 0-14 yaş aralığına da sokağa çıkma izni verilirken Trabzon sokaklarındaki kalabalık, insanların rehavete kapıldığını gösterdi.

SOSYAL MESAFE YOK OLDU

Sosyal mesafe tamamen unutulurken Kunduracılar Caddesi, Uzun Sokak ve sahilde büyük kalabalıklar oluştuğu görüldü. Uzmanların ısrarla yeni normalin mart ayı öncesi gibi olmayacağını söylemesine rağmen kalabalık grupların hiç bir şey olmamış gibi dolaşması şaşkınlık yarattı. Şehirde trafiğin de oldukça yoğun olduğu ve yer yer kilitlendiği de gözlerden kaçmadı.

MASKEYE DİKKAT

Ayrıca vatandaşların bir çoğunun da maskesini yanlış taktığı ya da hiç takmadığı gözlemlendi. Bazı vatandaşlar maskesiz gezmeyi sürdürürken bazıları ise burunları açıkta veya çene altına indirilmiş şekilde olduğu görüldü.

AYNISI RİZE'DE OLDU

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde de Rize'de normalleşme sürecine geçişin ardından vatandaşlar sokaklarda büyük kalabalıklar oluşturmuş ve vakalar yeniden yükselmeye başlamıştı. Benzer bir senaryonun Trabzon'da da gerçekleşmemesi için yetkililer vatandaşları evde kalmaya davet etti.


Yorumlar (36)
Hayat 2 yıl önce
Ben 2 aydır koronadan dolayı işime gidemiyorum . Keyfi gezmeye çıkanlara hakkımı helal etmiyorum .
Devlet napsın bize, herkes kendi yasağını koymadıktan sonra
yorumcu 2 yıl önce
Devlet ne yapsin olur mu sayin abicim.Bu gordugunuz caddeleri dolduranda bosaltanda devlettir.Devlet bugune kadar yaptigi yonlendirmeler ve koydugu yasaklarla halkin bu olayi ciddiye almasini saglamistir.Ta ki avm ve berberlerin acilacagini ilan ettigi gune kadar.O kararlada devlet kendi eliyle sktigi kemeri gevsetmistir.Siz , sagduyunuzla evde kalmayi tercih ediyorsunuz fakat bu sokaktaki vatandaslar sizin kadar dusunceli olmayabilir.Bu durumda devletin( o sizin helal etmediginiz hakkinizida korumak adina)gerekeni yapmasi gerekir.Kisacasi sebebi ekonomi olmakla birlikte bu goruntunun sorumlusu devlettir.
Hakan S. 2 yıl önce
Kardeşim bari maske takin..ölmeyi bayılmak biliyorsunuz..yazıktır bu kadar emeğe..bu iş bitmemisken nasıl bir aymazlıktır bu..
Ayşenur 2 yıl önce
Biz evde kalanlara yazık değilmi keyfe çıkanları Allah kahretsin.internetten alabilirsiniz her şeyi sokağa zaten çıkılmıyor cehennemde giyersiniz aldıklarınızı.
İzleyici 2 yıl önce
Ben 11 marttan beri evdeyim. Keyfi olarak asla çıkmadım. Böyle keyfi davrananlara hakkım haram olsun.
Fırtına Kuşu 2 yıl önce
3-4 gün sonra etkisini umarım kötü olarak hissetmeyiz. Yazık. kimsenin umurunda değil. ihtiyacın varsa tamam al. ancak önce bir gözle. bak bakalım sokak dolu mu boş mu. yok artık ya
Anne 2 yıl önce
Çocuklarıda 65 yaş üzeri gibi yasaklı günde çıkartsaydınız olmıcaktı bu. Pazar günü 65 taştı çocuklarda cumartesi çıksaydı nolurdu. Zaten sokaklar kalabalık birde çocuklar ve haliyle anneleri yada babaları eklendi mecburen olacağı buydu. 2 aydır evden dışarı adım atıyorduk daha ne kadar dayanacak bu insanlar keyfi gezdikçe diğerleri... Küçük çocuğu olan bizler evde ne çekiyoruz o çocuklar ne halde haberiniz yok yazık gerçekten bitmez bu iş bu kafa devam ettikçe...
ünal 2 yıl önce
Batı ile aramızdaki en büyük fark organizasyon eksikliği ve program planma yapamamamız bu işler yerel yönetimlerin illerde vali ilçelerde kaymakamlık belediye başkanlarının bir araya gelip planlama yapmasıydı herkes kafasına göre dalmış sokağa biz bu işin altından zor kalkarız yazık oluyor
Tayfun 2 yıl önce
Rize de vaka sayısı da patlama var. İlk yedide gösteriliyor. Bu kafayla Trabzon da patlar yakında. Tek üzüntüm bu salgın nedeniyle işinden ekmeğinden olan insanlar. Birileri evine ekmek götüremwzkem birileri de keyif derdinde. Bu kul hakkıdır. Hakka giriyor keyfe sokakta olanlar. Allah ıslah eylesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@