Trabzon amatörüne müjde!

Hazine ve Maliye Bakanı Trabzonlu Berat Albayrak Trabzon amatörünün sorununu çözüme kavuşturuyor

Trabzon amatörüne müjde!
banner432

Trabzon’da bir süredir gündemi meşgul eden amatör futbol kulüplerinin saha sorununa, Hazine ve Maliye Bakanı Trabzonlu Berat Albayrak el atarak, müjde verdi.

Bakan Albayrak, tüm Türkiye’de futbol şehri olarak anılan Trabzon’da hem mevcut tesislerin yıkılması ile oluşan sorunların giderilmesi, hem de büyük bir yatırım neticesinde Trabzon’a kazandırılan Şenol Güneş Spor Kompleksi’ndeki çim ve sentetik sahaların amatör futbol kulüplerinin hizmetine sunulması için talimat verdi.

Trabzon amatörüne müjde!

KULÜPLER YARARLANACAK

TFF tarafından belirlenen profesyonel ve amatör futbol standartlarında hem çim hem sentetik sahaya hizmet verebilecek, içerisinde futbol kulüplerimizin de tahsisi sağlanabilecek soyunma odalarını da içeren çift yönlü seyir ve kullanma özelliği olan betonarme tribün projesi üretildi. Yapılan bu proje ile Trabzon’da mevcut 100’ün üzerindeki profesyonel ve amatör futbol kulüplerinin ihtiyaçları karşılanmış olacak. Bununla birlikte Şenol Güneş Spor Kompleksi içerisindeki açık spor tesislerinin sporcuların ve halkın hizmetine sunulması da gerçekleşmiş olacak.

Trabzon amatörüne müjde!

ÇİFT TARAFLI TRİBÜN

Bu proje ile amatör spor kulüpleri son derece modern bir tesise kavuşacak. İki futbol sahası projesi, betonarme tribün özelliği itibari ile tek bir proje gibi görünse de, her iki saha çift yönlü seyir ve kullanma özelliği ile ilk olacak. Bakan Albayrak projenin biran önce yapılıp başta amatör futbol kulüpleri olmak üzere profesyonel kulüplerin de hizmetine sunulması için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile görüştü. 14 Ocak tarihinde ihale girişi yapılıp 15 Şubat’ta ihalesi gerçekleştirilecek olan proje, 14.500.000,00 TL’ye mal olacak.

Trabzon amatörüne müjde!

PROJENİN ÖZELLİKLERİ

2 Adat çim saha Seyirci kapasitesi    : 2000 kişi

Protokol tribünü    : 117 kişi

Basın tribünü           : 35 kişi

Hakem odası            : 4

Doping Odası    

Temsilci ve gözlemci odası

Toplantı odası

Yönetim odası

Yayın odası

Büfe (kantin)

Mescit

İdari ofis

Isınma sistemi (Doğal gaz)

Karadenizde Son Nokta

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 6 ay Önce

Eyyy sandık sen nelere kadirsin...

Semih Atik
Semih Atik - 6 ay Önce

Türkiye nin Brezilya sında doğru düzgün alt yapı yok. Üstelik bu şehir dünyada en çok futbol takımı barındıran şehir. Stadımızı bile 10 yılda yaptılar. O da sanki bedava.Karsiliginda Avni Aker i verdik. Biz bu ülkenin zencisiyiz

Cevat capraz
Cevat capraz - 6 ay Önce

Saçma proje. her mahalleye yapılmalı cim sahalar Hem yeşil alan olur hemde mahalle çocukları faydalanir

hte
hte - 6 ay Önce

yine bir çim sahaya oy alacaklar anlaşılan

ali
ali - 6 ay Önce

oraya basket tenis yatırımı yapın nedir futbol futbol sabahtan akşama küfür edilen yerler oralar

SIRADAKİ HABER

banner393