7m


7m

hyundai

Trabzon'a TOKİ'den 1 Milyar TL yatırım

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Trabzon’da incelemelerde bulundu.

Trabzon 07.08.2017, 13:53
Trabzon'a TOKİ'den 1 Milyar TL yatırım

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, Trabzon Pelitli’de inşası devam eden 301 konutluk kentsel dönüşüm projesini inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.


İncelemeleri sonrasında kısa bir açıklama yapan Turan, “TOKİ olarak dönüşüm projelerinde, yöresel unsurları ve proje alanlarında yaşayan halkın talep ve ihtiyaçlarını önceliklendiren, felsefesi olan projeleri şehirlere kazandırmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken medeniyetimizin gereği şehirlerimizin eski sokak dokusu, komşuluk ve mimari çeşitlilik unsurlarını ön planda tutarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biliyoruz ki şehirler uzun bir sosyo-kültürel hayatın ve medeniyet birikimini içinde barındıran çok farklı grupları bir mozaik gibi bir arada tutan özelliğini yeniden canlandırmamız geleceğimiz için önem arzetmektedir” dedi.

Kentsel Dönüşümle sadece binaları yıkıp yerlerine yenilerini inşa etmediklerine vurgu yapan Turan, “Çevre düzenlemeleri, donatı alanlarıyla sosyal ihtiyaçlara da yanıt veriyoruz. Çocuklardan gençlere, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük ihtiyaç ve beklentileri düşünerek yerleşimi yeniliyoruz. Kentsel Dönüşümle, bölgenin yaşam kalitesi yükselecek ve proje bölgeye değer katacak” diye konuştu.

TRABZON'A 7 BİN KONUT

Trabzon'da 7 bin 384 konutun inşasına başladıklarını belirten Turan, “Bu konutlarımızdan 6 bin 900 âdetini bitirip vatandaşlarımıza teslim ettik. Trabzon'da ayrıca Akyazı stadyumunu, 2 aile sağlık merkezi, 7 cami, 3 spor salonu, 2 hastane, 5 adet ilkokul ve lise inşa ettik. Trabzon'da devam eden uygulamalarımız ile toplam yatırım bedelimiz 1.308 Milyon TL olacaktır” ifadelerini kullandı.

Trabzon'a TOKİ'den 1 Milyar TL yatırım

Trabzon'a TOKİ'den 1 Milyar TL yatırım

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@