7m


7m

hyundai

TİSKİ'ye değil ırmağa abone oldular

Irmaktan getirilen suyun hiç bir işlemden geçmeden kendilerine satıldığını iddia eden Of'un Ballıca sakinleri Büyükşehir Belediyesi'ne isyan etti.

Trabzon 06.08.2018, 10:52 06.08.2018, 11:34
TİSKİ'ye değil ırmağa abone oldular

Trabzon'un Of ilçesi Ballıca Mahallesi sakinleri, 3 yıldır su çilesi çekiyor. Vatandaşlar ırmak suyunun hiçbir arıtmaya tabı tutulmadan kendılerine verildığini iddia "TİSKİ'ye değil ırmağa abone olduk. Bu suyu bırakın içmeyi Bununla abdest bile alınmaz!' diye isyan ettiler 

PARA ÖDÜYORUZ 
Trabzon'un Of ilçesi Ballıca Mahallesi sakinleri üç yıldır yaşadıkları su sorunu nedeniyle isyan ettiler. Trabzon'un büyükşehir olmasıyla birlikte su hizmetini üstlenen TİSKİ'den şikayetçi olan mahalle sakinleri, ırmaktan alınan suyun hiçbir arıtmaya tabi tutulmadan kendilerine içirildiğini iddia ettiler.

 
MAHALLELİ İSYANDA 
TİSKİ'ye isyan eden vatandaşlardan Hüseyin Düzenli ve Mehmet Düzenli, "Bize ırmağın suyunu parayla içirmeye çalışıyorlar. Su bulanık, bu su nedeniyle salgın hastalıklar meydana geldi. Devlet, tesisat döşedi, depo yaptı, saat taktı, bunlara itiraz etmiyoruz ama madem parasını alıyorsun, temiz su getir. Yeter artık, su istiyoruz" dediler.

Mahalle sakinleri, ırmak suyuna su saati takılarak abone edilmelerine karşılık sağlıklı su içmek istediklerini söylediler.

(Karadeniz Gazetesi)


Yorumlar (5)
emrah 4 yıl önce
oy verirken düşünecektin
Ahmet Tosunoğlu 4 yıl önce
inanın ki ırmaktan gelen içtiğiniz su işlem yapılıp içine birçok kimyasal katılarak bize gönderilen sudan daha sağlıklı için birşey olmaz.
Misafir 4 yıl önce
Bu işi mahkeme çözer. Verilen parala iade edilsin. eskiden olduğu gibi kendi suyunu kendin çek. Tek çözüm bu
Oflu 4 yıl önce
Bide ilçe başkanı Ballıca köyü mensupu
Ali 4 yıl önce
Buyuksehirden diğerlerini bilmem ama riski sınıfta kalmıştır bütün merkez hariç bütün ilçelerde benzer sorunlar var hatta hiç su verilmemiş mahalleler bile var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@