Tabakhane'de 214 milyon TL'lik ödeme

Yapım aşamasına gelen Tabakhane projesi ile ilgili açıklama.

Tabakhane'de 214 milyon TL'lik ödeme

Tabakhane Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan kamulaştırmalardan dolayı hak sahiplerine toplamda 214.5 milyon TL ödeme yapıldı. 


Bölgede bulunan 680 binanın 672’sinin kamulaştırma işlemi tamamlanırken, 639 binanın yıkımı gerçekleştirildi. TOKİ tarafından 27 Şubat’ta rekreasyon yapım ihalesi (Pazarkapı Kavşağını Kanuni Bulvarına bağlayacak olan yol da dahil olmak üzere) gerçekleştirilecek olan Tabakhane Vadisi, Pazarkapı Kavşağı ile Yavuz Selim Bulvarı (Tanjant Yolu) arasındaki kısımda kamulaştırma ve yıkım çalışmaları tümüyle tamamlandı. Tabakhane Vadisi’nde, Pazarkapı Kavşağının kuzey kısmında kalan bölgede ise kamulaştırma ve yıkım çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Bu alanda bulunan Kadınlar Pazarı da proje kapsamında yenilenerek en modern şekilde Trabzon’a kazandırılacak. Reşadiye Kavşağı tamamlanmış olan bölgede, bu kavşağın doğu kısmında kalan Devlet Karayolu ve Pazarkapı Kavşağının da Karayolları tarafından yeniden düzenlenmesiyle bölgede en üst seviyede trafik akışkanlığı sağlanacak ve bir zamanların gece kondu alanı Karadeniz Bölgesinin en modern yaşam alanı haline dönüşecek.

Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bölgedeki çalışmalara çok yönlü olarak devam ettiklerini söyledi. Gümrükçüoğlu “Burada kentsel dönüşüme tabi tutulan alanın Hacıkasım Mevkii’ndeki bir kısmını TOKİ’den satın aldık. Satın aldığımız bu alanda Trabzon Öğretmenevi ve Cudibey Ortaokulunu inşa ediyoruz. Yapım çalışmalarına devam ettiğimiz okul ve öğretmenevinin tamamlanmasının ardından tarihi Karagöz Meydanı’nı yeniden Trabzon’umuza kazandırmış olacağız. Tabakhane Vadisi’nin kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını tamamladığımız Pazarkapı Kavşağı ile Yavuz Selim Bulvarı (Tanjant Yolu) arasındaki kısmın rekreasyon yapım ihalesi daha önce de açıkladığımız gibi TOKİ tarafından 27 Şubat’ta gerçekleştirilecektir. Burası için muhteşem bir proje hazırlanmış olup, ihale sürecinin sonuçlanmasının ardından yapım çalışmalarına ivedilikle başlanılacaktır. Tabakhane Vadisi’nin Pazarkapı Kavşağının kuzey kısmında yer alan bölgesinde de kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını tamamlama aşamasına getirmiş bulunmaktayız. Bu alandaki Kadınlar Pazarını modern şekilde Trabzon’umuzun ve bölgemizin hizmetinde sunmuş olacağız. Bölgedeki Devlet Karayolu ve Pazarkapı Kavşağı da Karayolları tarafından yeniden düzenlenmektedir. Reşadiye kavşağının ardından, Devlet karayolu ve Pazarkapı Kavşağı’ndaki çalışmaların da tamamlanmasıyla bölgede trafik akışkanlığı en üst düzeyde sağlanacaktır. Tabakhane Vadisi’nde yıllar önce başladığımız ve son aşamalarına geldiğimiz tüm bu çalışmalarımızın tamamlanmasıyla bir zamanların gece kondu alanı, Karadeniz’in en modern yaşam alanı haline gelecektir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hür Koç
Hür Koç - 2 yıl Önce

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, mahkeme kararı ile Pazarkapı mevkiinde Maraş Caddesi üzerinde bulunan 26 meterekarelik dükkanımızı 106 000 lira bedelle istimlak etti. Bu paraya o güzergâhta bir dükkan bilen varsa beri gelsin.

uhut var
uhut var - 2 yıl Önce

Milleti uyutuyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner513