Sümela'ya Teleferik projesinde yeni gelişme!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Sümela'ya yapılacak teleferik ile ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Sümela'ya Teleferik projesinde yeni gelişme!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Katar Havayolları şirket yetkilerini makamında kabul ederken özel açıklamalarda yaptı.

Zorluoğlu yaptığı açıklamada Sümela Manastırına teleferik konusunda ihale için son aşamaya gelindiğini söyledi. 

Turizm alanında yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi veren Başkan Zorluoğlu “Uzungöl ile Sümela Manastırı bizim için iki önemli turizm destinasyonu. Gelen misafirlerin çok daha az sorunla buradan ayrılmasına imkan sağlayacak bir alan yönetimi üzerinde çalışıyoruz. Her iki yer için de tur otobüslerinin ortak bir alanda bekletilmesi, yukarıya taşımanın Büyükşehir Belediyesine ait araçlarla yapılması ve oradaki keşmekeşin ortadan kaldırılmasına dönük ciddi kararlar aldık. Aynı zamanda o alanı daha da geliştirecek yeni yatırımlar öngörüyoruz. Mesela Sümela’ya teleferik konusunda son aşamaya geldik. Yakında proje ihalesini yapacağız. Proje ile o bölge seyir terasları, yürüyüş yollarıyla bambaşka bir noktaya taşınacak. Büyükşehir Belediyesi olarak yine aynı bölgede modern bir cafe restoran çalışmalarına da başladık. Uzungöl’ün de geçen yıl altyapı çalışmalarını tamamladık. Bu sene kaldırımlar, yollar, yeşil alanlar, aydınlatma, ortak alan düzenlemesi, otopark gibi üst yapıyı ilgilendiren konularda Çevre Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz. Orayı da mutlaka daha cazip hale getirmek zorundayız” şeklinde konuştu

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 10:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
yakun
yakun - 6 gün Önce

Sakın Sümelaya teleferik yaparak doğallığını bozmayan, ihaleyi alacak olan yandaş müteahhidin para kazanması için Sümelayı feda etmeyin. İlla da müteahhit para kazanmasını istiyorsanız iş yapmasına gerek yok verin parasını da gitsin. Biri para kazansın diye bu şerefsizlik yapılmaz.

Maçkalı
Maçkalı @yakun - 6 gün Önce

Ben İstanbulda yaşıyorum geçen sene Sümelaya çıktım yolda bir problem yok hatta asfalt olan yolun ne problemi olur? Teleferiğe karşıyım teleferik isteyen gelip gezmesin geliyorsa da uzaktan bakıp gider.

ayhan61
ayhan61 @yakun - 6 gün Önce

Asıl doğayı Uzungöl ve Sümela ya çıkan onlarca araç bozuyor. Kesinlikle Buralara araç çıkışı yasaklanmalı(Ticari araçlar gece saatlerinde iş amaçlı serbest olabilir) Teleferik doğa için çok gerekli ve geç kalanmış uygulama. Çok acil olarak Trabzon Boztepe ye de yapılmalıdır. Ve aynı şekilde Ayder Yaylasına da..

doğan yıldız
doğan yıldız - 6 gün Önce

restorasyonu duvarcı ustalarına verdiniz.bunu da öyle yapmayın.estetik bir şey olsun.

Cubukcu Hasan
Cubukcu Hasan - 6 gün Önce

Ne Restorasyonmus be arkadaslar bir bitmedi , para bitmedi isde bitmiyor hayirlisi olur insAllah .

Ali
Ali - 6 gün Önce

bu kadar beceriksiz insanlar gormedim hayatimda, Yillardir hala ihale icin son asamaya gelindi haberi yapiliyor. sunu bi kenara yazin bir sonraki secimde ihaleye cikarlar.

ali
ali - 6 gün Önce

Yazık vAllahide billahi de yazık uzun göl ne idi ne oldu
sümelayı yedirmeyiz teleferike hayır kafelere hayır YAPTIRMAYACAĞIZ
Doğayı bozdurmayacağız

miroğlu
miroğlu - 5 gün Önce

Tarihi dokuya zarar vermeden doğaya uyumlu teleferik projesi super fikir.

SIRADAKİ HABER

banner513