banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Sümela Manastırı’nda araç çilesi! Tartışmalar yaşanıyor

Trabzon’da Sümela Manastırı’nı ziyarete gelenler ile görevliler arasında tartışma yaşanıyor.

Trabzon 03.08.2020, 10:54 03.08.2020, 11:01

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon’un önemli turizm merkezlerinden olan Sümela Manastırı, geçtiğimiz günler Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Trabzon’a gelişiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından telekonferans yöntemiyle yeniden ziyarete açılmıştı.

Bayram tatilini de fırsat bilen vatandaşlar Sümela Manastırı’na adeta akın etti. Ancak yağan yağmur ve yeni uygulamaya konulan işleyiş nedeniyle bir çok sıkıntı yaşandı.

Sümela Manastırı’na yapılacak ziyaretlerde araç yoğunluğunun önüne geçebilmek adına Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından, Altındere Vadisi’nin hemen girişine otopark yapıldı. Vatandaşlardan araçlarını bu otoparka bırakıp yaya olarak veya Sümela Manastırı’na sefer yapan dolmuşlarla seyahat etmeleri gerektiği bildirildi.

Ancak bu uygulama sıkıntıları da beraberinde getirdi. Araçlarıyla devam etmek isteyen vatandaşlar ile o bölgede bulunan görevliler arasında tartışma yaşandı. Yağmur nedeniyle çamur olan yollarda yürümek istemeyen vatandaşlar, sefer yapan dolmuşlarda da uzun kuyruklar olduğunu belirtip sıkıntılarını dile getirdiler.

Manastırı ziyaret edenler yaşandıkları sıkıntıları cep telefonu ilşe kaydedip Haber61 Whatsapp ihbar hattına gönderdiler.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Ali B. 2 ay önce
Gitmeyin kardeşim. Bir restorana 10 kişi masa var siz 20 kişi oturacaksanız olmaz gitme olsun bitsin.
Cami Boğazı 2 ay önce
Yayla o yol güzergahından gıdıyorum , biz de mağdur oluyoruz.Otopark yolunu tamamen kapatsınlar.İşine gelen gelsin, işine gelmeyen gelmesin.Sonuçta lüx işi tatil yapmak gezmek.Bende farklı sehırde gezerken parayıda verıyorum, zahmetınıde çekıyorum.Herşeyin bedeli var sokmasınlar daha beter yapsınlar hatta
Uğur 2 ay önce
Dolmuş 5 Tl resmen karaborsa
Kenan 2 ay önce
Bizim millet keyfine düşkündür. Yürümeyi çok sevmez. Tuvalete bile arabayla girmek ister.
Martian 2 ay önce
Belli ki yol işini çözmeyecekler, bari rezervasyon sistemine geçseler de kalabalığın bir sorumlusu olsa.
OrhanK 2 ay önce
Bir teleferik yapin modern piril piril.
Gitmek isteyen Insanlar rahat etsin.
Omur 2 ay önce
Yukarı özel araçla çıkmak yasak derler, bizi orada dolmuş bileti almaya zorlarlar, öbür yandan arabasıyla çıkan çıkana... Güya onlar yaylaya çıkıyorlarmış da Sümela tarafına geçerlerse Jandarma ceza yazacakmış... Sümela'nın orada bir sürü özel araba vardı, nasıl çıktı onlar oraya? Adam seçiyorlar!
mehmet 2 ay önce
arkadaş şart mı bu pantemide baskın yapar gibi manastır ziyareti. ne bekliyorsun herkes senin gibi işte .
Zekeriya 2 ay önce
Valla bugün aynı olaydan dolayi dolmuşcuyla tartstik Neyms aracmzi içeri almazmış.iceride soktuk aracimizi dayagida yiyodu az daha .
baktı sonu dayak olacak kesti sesini. Verin dayağı kardeşim yapacak bise yok kendileri leş kargası gibi para için kural cikarmslar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@