Sağlık Bakanının çağrısına Trabzon'dan büyük destek! Herkes evinden...

Sağlık Bakanı fahrettin koca sosyal medyadan çağrı yaptı Trabzon'dan destek geldi.

Trabzon 19.03.2020, 21:26 19.03.2020, 21:32

Tüm dünyada etkili olan ve Türkiye'de de etkisini artıran Koronavirüse karşı en büyük mücadeleyi sağlık çalışanları veriyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da akşam saattlerinde yaptığı paylaşımla tüm Türkiye'yi salık çalışanlarını alkışlamaya çağırdı.

Koca yaptığı açıklamada "ALKIŞLAYALIM! NE KADAR ALKIŞLASAK AZDIR! Bugün saat 14’te Meclis’teki konuşmamda milletimin temsilcilerini özverili Sağlık Çalışanlarımızı alkışlamaya davet ettim. Şimdi tam 21.00’da milletimizi, bu alkış sesini Türkiye çapında, balkonlardan yükseltmeye davet ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Trabzon'dan da bu çağrıya büyük destek geldi. Balkonlarından alkışlayan vatandaşların bir bölümü de evinin ışıklarını kapatıp açtı.

Yorumlar (3)
Horyanli kazim 11 ay önce
Sayın bakan alkiş yerine milleti dua etmeye davet etseydin daha güzel olur diye düşünüyorum,
devo 11 ay önce
bu güzel millet evinden duasını ediyodur ona kimsenin şüphesi yok .ama sağlık çalışanlarının bu tarz desteklere çok ihtiyacı var . bakan doğrusunu yapmış . her gün o hastalar ile temas ediyolar . umreden gelipte karantinada bu ülkenin polisinin yüzüne tükürenleri de unutmasın bu millet .
Adnam 11 ay önce
Sağlık Bakanının uyarılarına harfiyen uymak zorundayız. bu önce insanlık sonra bizim için elzemdir. işi önce sıkı tutarsak sonra az sıkıntı ile bu belanın üstesinden gelebiliriz. ALLAH tüm insanlara yardım etsin acisin INISALLAH (C.C.)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@