vardallar

Ortahisar'da yol çalışmaları başladı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç açıklamalarda bulundu

Trabzon 17.05.2019, 14:07
Ortahisar'da yol çalışmaları başladı

Ortahisar Belediyesi yeni sezonun yol çalışmalarına hızlı başladı. Ortahisar ilçe sınırları içerisinde bulunan 1800 km'lik yol ağının kendi görev alanına giren kısımlarını geçen beş yıllık süre zarfında yüzde 95 oranında standartlara uygun hale getirdiklerini kaydeden Ortahisar Belediye Başkanı  Ahmet Metin Genç, yeni dönemde geriye kalan yüzde 5'lik bölümün düzeltilmesi için çalışacaklarını söyledi. 

Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bir taraftan kuru beton ve yaş beton yol çalışmalarına devam ederken; diğer yandan tretuvar çalışmalarını sürdürerek yol standartlarını en yüksek seviyeye çıkarıyor. Belediye, 2019 Yol Programı çerçevesinde Esenyurt, Kavala, Akkaya, Akyazı, Yeşilbük ve Çağlayan gibi kırsal mahallerde kuru beton tekniğiyle yol çalışmasına devam ediyor. 

Ortahisar'da yol çalışmaları başladı

BÜTÇEMİZİN ÖNEMLİ BİR KISMINI HARCIYORUZ

Yapılan çalışmalarla Ortahisar'da yol güvenliğini artırdıklarını ve ulaşım süresini kısalttıklarını belirten Başkan Genç, yeni dönemde de yol çalışmalarını titizlikle sürdüreceklerini kaydetti. Başkan Genç; "İlçemizin engebeli, dağlık coğrafyası nedeniyle yol çalışmaları yaparken diğer yandan da yol bakım ve onarım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyemizin bütçesinin önemli bir kısmını yol çalışmalarımıza harcıyoruz. Allah'ın izniyle, vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın desteğiyle yol çalışmalarımızda da muvaffak olduğumuzu düşünüyorum. Özellikle yaz aylarında trafik ilçe merkeziyle kırsal mahalleler arasında artan yol trafiği nedeniyle çalışmalarımızı daha titiz ve dikkatli bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Yeni dönemde de yol programımızı hazırladık. Bütün ekibimiz yol programımızı uygulamak için çok büyük gayret gösteriyor. Başkan Yardımcımız Selahattin Çebi'nin koordinesinde çok güzel çalışmalar ortaya çıkarıyorlar.  Ben bir kez daha canhıraş bir şekilde çalışan başkan yardımcımıza ve bütün personelimize teşekkürlerimi iletiyorum. Emeklerine, ellerine sağlık...Hiçbir şekilde heyecanımızdan, şevkimizden bir şey kaybetmeden yeni dönemde de tıpkı geçen beş yıllık süre zarfında olduğu gibi yol çalışmalarımıza devam edeceğiz." diye konuştu. 
 


Yorumlar (3)
Başkan hikaye 2 yıl önce
Aman biraz daha yavaş beş yıl var ne acele
hte 2 yıl önce
başkan fatih mahallesi özellikle hastane önü tam bir köstebe yuvası buraya bi an önce çözüm bulun
Huryeni 2 yıl önce
Allah askina baskanim Esiroglu Mahallesi Samatli yolu , Erzurum yoluna 300 metre mesafede, bir bakar misiniz ne durumda?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@