Ortahisar 'Bulgur Festivali'yle şenlenecek

Başkan Genç, Trabzon'da bugün yapılacak olan Bulgur Festivaline herkesi davet etti.

Ortahisar 'Bulgur Festivali'yle şenlenecek

Trabzon Ortahisar Belediyesi, Mardin Kızıltepe Belediyesi ve Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği bugün '15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı'nda (Meydan Parkı)' ortaklaşa "Bulgur Festivali “ düzenleyecek. 

Saat 17.00'de başlayacak ve saat 21.00'de sona erecek festivalde, halk oyunları gösterileri, yöresel yemekler sergisi ile sanatçılar Ayten Cansız ve Sinan Yılmaz'ın konser etkinliği olacak. 

GENÇ, BÜTÜN VATANDAŞLARI FESTİVALE ÇAĞIRDI

Festivalle birlikte Trabzon ve Mardin arasında kurulan gönül köprüsünün daha da kuvvetleneceğini belirten Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, bütün vatandaşları festivale katılmaya davet etti. 

Ortahisar 'Bulgur Festivali'yle şenlenecek

Başkan Genç, "Türkiye'nin dört bir tarafıyla kardeşlik iklimini güçlendirmeye çalışıyoruz. Buna en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Bu tür festivallerin Türkiye'nin birlik ve beraberliğini pekiştirip kardeşlik iklimine çok büyük katkı yaptığını düşünüyorum. Festivaller, bölgeler arasında kültür kaynaşmasına ve işbirliğine vesile oluyor. Ülkemizi daha güçlü bir geleceğe taşımak için ilk önce birlik ve beraberliğimizi muhafaza edip etnik köken ayrımı yapmadan herkesi bu aziz vatanın etrafında kenetlenmesini sağlamalıyız. Etnik aidiyeti bahane ederek bölgelerimizi ayrıştırmaya çalışan, halkımız arasına fitne tohumları ekmek isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz. Her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu amaçla düzenlenen festivalleri çok önemli buluyorum ve imkanlarımız ölçüsünde bu etkinliklere destek oluyoruz. Geçen yıl Mardin Kızıltepe'de düzenlediğimiz 'Hamsi Festivali'nde muhteşem bir atmosfer oluştu. Bir tarafta horon diğer tarafta halay ile ortak sevdamızın Türkiye olduğunu herkese gösterdik. Kızıltepe meydanında örnek bir dostluk ve kardeşlik ortamı oluştu. Bunun mukabilinde de Mardinli kardeşlerimiz Meydan Parkı'nda 'Bulgur Festivali' yapacak. Çok güzel bir etkinlik olacağını düşünüyorum ve Trabzon’da gerçekleşecek 'Bulgur Festivali'ne bütün hemşerilerimizi davet ediyorum." diye konuştu.  


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393