Ortahisar Belediye Başkanı Genç'ten turizmle ilgili dikkat çeken uyarılar!

Genç, bakın ne uyarılarda bulundu

Trabzon 17.04.2019, 14:50 17.04.2019, 15:05
Ortahisar Belediye Başkanı Genç'ten turizmle ilgili dikkat çeken uyarılar!

Trabzon'da son yıllarda artan turizm faaliyetleri nedeniyle büyük bir ekonomik girdi sağlandığını belirten Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Turistlerimize ve ziyaretçilerimize yönelik her türlü çifte standarttan, fahiş fiyat uygulamalarından şehrimizin imajı açısından mutlak surette uzak durmalıyız. Şehrimizin turizmle ilgili imajının zedelenmesi, tahribata uğraması telafisi mümkün olmayacak ekonomik kayıplara neden olabilir" dedi. 

Her yıl şikayetler artıyor 

Her yıl turizmle ilgili şikayetlerin arttığını kaydeden Başkan Genç, "Son yıllarda şehrimize akın eden turistlerin küstürülmemesi için esnafın, turizm işletmelerinin ve otellerin azami hassasiyet göstermeleri Trabzon ekonomisi için elzem hale gelmiştir. Turizm merkezleri, konaklama tesisleri ve yemek sektöründeki işletmelerle ilgili turistlerden artan şikayetler geliyor. Bu durumun bu yıl ve önümüzdeki yıllarda tekrar yaşanmaması için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli" diye konuştu. 

Farklı fiyat uygulamaları 

Özellikle Arap turistlerin kendilerine yönelik farklı ve fahiş fiyat uygulamalarından şikâyet ettiğini dile getiren Başkan Genç, "Trabzonlular misafirperverliği, mertliği, samimiyeti ve sıcak kanlılığıyla biliniyor. Bu algıyı olumsuz etkileyecek her türlü davranıştan uzak durmalıyız. Kıyasıya rekabetin yaşandığı turizm sektöründe yaşanabilecek bütün olumsuzluklar bizi turizm sektöründe daha geri durumlara düşürecektir. İster yerli, ister yabancı olsun her ülkeden gelen turistte aynı fiyat tarifesi uygulanmalıdır, fahiş fiyatlardan kaçınılmalıdır. Turizm sektörü son yıllarda Trabzon ekonomisini sürükleyen lokomotif haline gelmiştir. Şehrimiz eşsiz doğası, yeşilliği, yaylaları, tarihi ve kültürel yerleriyle her ülkeden turistin cazibe noktası haline gelmiştir. Ülkemize gelen turistler, esnafımız ve konaklama tesislerimiz için ciddi gelir kapısı olmuştur. Bunu iyi değerlendirmeliyiz ve kendi ayağımıza kurşun sıkmamalıyız. Bu konuda hem vatandaşlarımıza hem esnafımıza hem de kamu görevlilerine büyük sorumluluklar düşüyor” ifadelerini kullandı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
miktatçavuşkarkaç 10 ay önce
trizimden bahsetmeyin meryamana manastırı ve uzun gölde tek çayı 10tl içiyoruz.masa başında konuşmakla bu işler olmuyor.trurim yerlerini hep sıkındılı insanlara kiraladınız .arap truslerte diğer bölgelere kacmaya paşladılar
yomrali 10 ay önce
turizmin t'sinden anlamıyorsunuz. turist için trabzon'a ne yaptınız sormak isterim.
Tonya 10 ay önce
Turistlerin kaçmasına, küstürülmesine en çok karşı çıkması gereken esnaflar olması gerekirken esnaflar uyarılıyor. Esnafımız kendi ayağına kurşun sıkıyor.
Orhan yetim 10 ay önce
Trabzon merkez harabe gibi,5 yıl boyunca yangelip yatmış,şimdi lügat okuyor
Murat 10 ay önce
Umudumuz araplar olmuş.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@