Orhan Başkandan Önemli uyarılar

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin kar mücadele çalışmaları il genelinde olanca hızıyla sürürüyor. 22 Ocak Cumartesi günü başlayan ve son yılların en yoğun yağışı olarak tarihe geçen kar yağışı öncesinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi v

Trabzon 26.01.2016, 15:59
Orhan Başkandan Önemli uyarılar
Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin kar mücadele çalışmaları il genelinde olanca hızıyla sürürüyor. 22 Ocak Cumartesi günü başlayan ve son yılların en yoğun yağışı olarak tarihe geçen kar yağışı öncesinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından hazırlanan kar mücadelesi protokolü çerçevesinde çalışmalara devam ediliyor. 
 
ANA YOLU ULAŞIMA KAPALI OLAN 103 MAHALLE BULUNUYOR
 
Bu kapsamda 692 mahallesi bulunan Trabzon’un 18 ilçesinde mahallelerin ana yollarını ulaşıma açma çalışmaları olanca hızıyla sürdürülürken 26 Ocak saat 15:00 itibariyle il genelinde ana yolu henüz ulaşıma açılmamış olan 103 mahalle bulunuyor. Söz konusu mahallelerin yollarını ulaşıma açmak için çalışmalara 24 saat esaslı olarak devam ediliyor. 
 
ANA CADDE VE BULVARLAR İLE KALDIRIMLAR TEMİZLENİYOR
 
Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ekipleri bir yandan da özelikle şehir ve ilçe merkezlerinde karın izlerini ortadan kaldırmak için temizlik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda özellikle ana cadde ve bulvarlar ile kaldırımlarda temizlik çalışmalarına devam edilirken Büyükşehir Belediyesi ekipleri yıkıma çalışmalarını sürdürüyor. 
 
277 İŞ MAKİNESİ VE 850 PERSONEL 
 
Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’un son yılların en yoğun kar yağışına maruz kaldığını ifade ederken, yoğun tempoda çalışmalarını sürdürülen Büyükşehir ve ilçe belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. Basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede Trabzon genelinde 22 Ocak’ta başlayan kar yağışının 25 Ocak Pazartesi günü de dahil olmak üzere süreklilik arz ederek devam ettiğini hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, “Kar kalınlığı sahilde 60 cm, orta ve yüksek kesimlerde 1,5-2 metreye ulaştı. 10 yılı aşkın süredir Trabzon’da böylesi kar yağışı yaşanmamıştı. Önceden hazırladığımız plan doğrultusunda 257 araç ve iş makinesi ile kar mücadelesi çalışmalarımıza başladık. Sonradan 20 iş makinesi daha kiralama yöntemini kullanarak araç ve iş makinemizi sayımızı 277’ye çıkardık. 22-25 Ocak tarihlerinde kar yağışı devam ederken önceliğimizi ana arterlerin, hastane, yurt binaları ve kamu kurumlarının yollarının açık tutulmasına, hasta vatandaşlarımızın hastanelere ulaştırılmasına, afet olaylarına müdahaleye ve elektrik arızlarının giderilmesi için gerekli yolların açılmasına verdik. Bu süre zarfında tekrar tekrar açtığımız yolların yoğun kar yağışı nedeniyle kısa sürede tekrar kapandığı oldu, biz tekrar açtık” dedi.
 
SICAKLIK -7 DERECEYE DÜŞECEK
 
26 Ocak’tan itibaren tüm mahalle yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “26 Ocak’tan, yani bugünden itibaren tüm mahalle yollarımızın açılmamsı için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. 26-30 Ocak tarihlerinde bu çalışmalarımız 24 saat esaslı olarak devam edecek. Burada çok önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum. Bu akşam ve yarın akşam hava sıcaklığının eksi 7 dereceye düşeceği ön görülüyor. Buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşlarımızın çok dikkatli olmasını istiyoruz. Biz bu sürede tuz ve solüsyon serme çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz” diye konuştu. 
 
GİDERLERİ BÜYÜKŞEHİR KARŞILIYOR 
 
Başkan Gümrükçüoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “İl genelinde Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından, Büyükşehir Belediyesi koordinesinde sürdürülen kar mücadelesi çalışmaları kapsamında tüm iş makinelerimizin lastik, zincir, kar bıçağı ve akaryakıt ihtiyaçları Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. 
 
CUMA GÜNÜ YAĞMUR BEKLENİYOR 
 
28 Ocak Perşembe günü hava sıcaklığı artacak ve 29 Ocak Cuma günü de yağmur olacağı tahmin ediliyor. Bu durum çalışmalarımızı kolaylaştıracak. Ben 24 saat esasıyla çalışmalarına devam eden 850 personel arkadaşıma, ilçe belediye başkanlarıma Trabzon halkı adına teşekkür ediyorum. 
 
15 BİN KM’NİN ÜZERİNDE YOL AÇTIK
 
26 Ocak saat 15:00 itibariyle Trabzon’umuzda ana yolu ulaşıma henüz açılmamış olan 103 mahallemiz vardır. Bu mahallelerimizin yollarının açılması için de çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir. 22 Ocak’tan itibaren toplamda 15 km’nin üzerinde yol açma çalışması icra edilmiştir.” 

 

Yorumlar (3)
adem 5 yıl önce
başkanım dışarı çıkmayın demekle olmuyor, iş makinanız yetersiz, biz büyükşehir olmadık siz bizi büyükşehir yaptınız, kıt iş makınalarıyla bu iş yürümez, öyle köyler varki bir iş makınası ancak tek o köye yeter, o halde mazeret olmamalı, ayrıcaamerikayı da örnek verdiniz ya amerikada milli gelir ne kadar bizde milli gelir ne kadar ve ne kadar da gerçekçi onu da sormak lazım
Oflu 5 yıl önce
Yalan söylemeyin. Biz bu işi yapamadık özür dileriz söyleyin
özge çakır 5 yıl önce
20 yıllık belediyeciyim bu şekilde olmaz kardeşim olmaz bu kadar büyük ilçe olmaz ortahisar ilçesi eski trabzon belediyesinden büyük bu işlere zamanında müdahale yapamazsın 2 tane ilçe olacaktı ,hizmet verilecek alan daralacaktı vatandaşa daha erken hizmet verilecekti.hata yapıldı tek ilçe oldu.2 kış geçirdik ikisindede belediye sınıfta kaldı kalmayada devam edecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@