7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Ömer Hacısalihoğlu: “Her şeye zam fındığa zulüm”

Ömer Hacısalihoğlu'ndan Haber61'e fındık değerlendirmesi.

Trabzon 30.07.2022, 18:42 30.07.2022, 19:25
Ömer Hacısalihoğlu: “Her şeye zam fındığa zulüm”

Haber61 - Haber Servisi - Okan Çıtlak - CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, 54 TL olarak açıklanan Fındık Alım Fiyatlarını Haber61’e değerlendirdi.

Hacısalihoğlu şu ifadeleri kullandı;

“Dağ fare doğurdu. 3 dolar civarında bir fiyat verildi. Zaten maliyet 50 - 55 TL arası, patosun saati 800 lira. Yevmiye 250-300 arası. Yani bununla beraber fındıkçıya ne kalacak? Tüccarı zengin etmek amacıyla alınmış bir karar. Üreticinin buna tepki göstereceğini düşünüyorum.

Fındığa zulüm diyebiliriz. Her şeye zam fındığa zulüm yapılıyor. Kabul edilebilir değil. Maliyeti zaten bu kadar. Fındıkta dağ fare doğurmuş diyebiliriz. Zaten geçen sene 42-45 arası alıyordu fiskobirlik. Üreticiyi tüccara peşkeş çekmek oluyor bu karar.

Bizim teklifimiz 4 dolardı. 70 lira bile fındıkçıyı ileriki yıllar için teşvik ederdi. Fındık üreticisi artık fındığa bakar mı? Altını temizler mi ve sene ye toplar mı? Fiyatı açıklarken bunu da düşünmek lazım. Zarar eden üretici fındığına bakar mı?”

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Kuvvetli: "Fındığın yerlerde sürünmesini üzüntüyle karşıladık"

Ömer Hacısalihoğlu: “Her şeye zam fındığa zulüm”

Ömer Hacısalihoğlu: “Her şeye zam fındığa zulüm”


Yorumlar (3)
Sami Uzunarslan 2 hafta önce
Fındık fiyatı enflasyona göre 75 lira, dolar artışına göre de 65 lira olması gerekiyordu. Hükümet 52 (54 değil) lira verdi. Hala verilen bu fiyatlardan memnun olanlar var. O insnlara ne demeli bilmiyorum.
Korsanpilot 2 hafta önce
Allah aşkına bı sus ya siz olsaydımız yarısını vermezdniz bile
Semih Uzun 2 hafta önce
Nerden biliyorsunuz size gaipten haber mi geliyor?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@