Öğrenciler KTÜ'ye merhaba dedi!

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde yeni gelen öğrencilere KTÜ’ye merhaba etkinliği düzenliyor.

Öğrenciler KTÜ'ye merhaba dedi!

Haber61 - Haber Servisi - Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bu yıl eğitim hayatına başlayan yeni öğrencilere KTÜ’ye merhaba etkinliği düzenlendi.

“KTÜ 001 İlk Ders” adı altında şenlik alanında düzenlenen etkinlikte Üniversitede bulunan çok sayıda kulüp stant açarak hem üniversiteyi öğrencilere tanıtmaya çalıştı hemde öğrencilerin yapacakları sosyal aktivitelerle ilgili bilgi verdiler.

Haber61 TV’den canlı yayınlanan etkinlik için öğrenciler şenlik alanına akın ederken kurulan stanttan yapılan müzik yayını ile gönüllerince eğlendiler.  

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım Örem Haber61’e yaptığı açıklamada 

KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım Örem, Haber61'e yaptığı açıklamada, KTÜ'ye Merhaba etkinliğini geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Etkinlikle, üniversiteye yeni kayıt yaptıran 5 bin 685 öğrenci ile kucaklaşma ortamı oluşturduklarını belirten Örem, "Bunun için çeşitli birimlerle birlikte, yeni kayıt olmuş 5 bin 685 öğrencimizi buraya davet ettik. Kendilerine çeşitli müzik grupları eşliğinde 'Hoş geldiniz' diyoruz." ifadelerini kullandı.

Örem, böyle bir buluşmanın başka avantajları da olduğunu dile getirerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Öğrencilerimiz eğitim için buraya geldiler ancak kampüs hayatı ve sosyal hayat, öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarının önemli bir parçası. Üniversitemizde 50'ye yakın öğrenci kulübü var. Bunlar havacılık, bisiklet, tiyatro gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteriyorlar. Aynı zamanda öğrencilerimizi bunlarla da buluşturmayı amaçladık. Çünkü önlerinde 4 yıl gibi uzun zaman var. Eğitimlerini hocalardan alacaklar ama bu gruplarla sosyalleşecek, hayata hazır hale gelecekler. Bu anlamı da taşıyan buluşma bizim için çok önemli."

Trabzon'da bir süre önce Trabzon Üniversitesi kurulduğunu anımsatan Örem, şöyle devam etti:

"Üniversitemiz, Trabzon Üniversitesi'nin kurulmasıyla yeni bir bölünme sürecinden geçti. 61 bin 500 öğrencimiz vardı, bu bölünme sürecinden sonra 41 bin 550 öğrencimiz var. Fakülte sayımız bu duruma bağlı olarak azaldı. 1955 yılında kurulan üniversitemiz, 6 üniversitenin kurulmasında öncülük etti, inşallah bundan sonra da edecektir. Yeni öğrencilerimize tekrar 'Hoş geldiniz' demek istiyorum. KTÜ kampüsü ve diğer her şeyi ile onların ikinci evi. Bizler de yöneticiler olarak, öğrencilerimizin eğitimi ve tüm sosyal ihtiyaçları için yapabileceğimiz ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Umarım 4 sene bittiğinde mutlu, sağlıklı, iyi bir nesil yetiştirmiş oluruz."

KTÜ’ye merhaba etkinliği düzenleniyor - Canlı

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 17:21


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet özkan bolat
ahmet özkan bolat - 3 ay Önce

Okuyabilecekleri en renkli, en güzel kampüse sahip üniversite, en güzel şehir.. Yaşayabilecekleri en iyi insanlar. Hepsinin bir arada olduğu yerdir KTU.. Eski bir KTÜ mezunu ve bordo mavi aşığı olarak bunları söylüyorum. Öğrenci arkadaşlara başarılar dilerim . Ayrıca; öğrenci arkadaşlarıma da küçük bir tavsiye vermek isterim. Başka takımlı olsanız bile insanların ana değeri olan Trabzonspor maçlarına şartlarınız elverdiğinizce gidin ve orada insanları tanıyın, sosyalleşin ve Trabzonu bucak bucak gezin... Efendi olun, kendinizi sevdirin, asla yalan söylemeyin, doğal olun; mezun olsanız bile her daim iletişimde olduğunuz güzel arkadaşlar ve abileriniz olacak. Yozgatlı kardeşinizden Trabzona selamlar... Sevgiler, saygılar.

banner443