7m


7m

hyundai

O ülkeden Trabzon'a direkt seferler başladı

O ülkeden direkt seferler Trabzon'a başlarken yapılan tanıtın toplantısında seferlerin kış turizmini hareketlendireceği belirtildi.

Trabzon 29.01.2018, 17:29
O ülkeden Trabzon'a direkt seferler başladı

Bahreyn-Trabzon direkt uçak seferleri Doğu Karadeniz’deki kış turizmini hareketlendirecek. 


Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki kış turizminin hareketlenmesi için başlatılan Bahreyn-Trabzon direkt uçak seferleri ile ilgili tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 21 Ocak’ta başlayan ve sadece Pazar günleri gerçekleştirilen uçuşlarla ilgili Trabzon’da bir otelde düzenlenen toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök ile organizasyon şirketinin yetkilileri katıldı.

O ülkeden Trabzon'a direkt seferler başladı

Mayıs ayında haftada 3 kez gerçekleşmesi planlanan direkt uçuşların bölgedeki kış turizm için önemli olduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, “2017 sezonu Trabzon turizmi açısından çok önemli bir pazar payı ile tamamladı. Kış aylarında direk seferlerin başlamış olma bizim için, şehrimiz için çok önemliydi. Ardından Katar’ın direk seferlere başlayacak olması ayrı bir mutluluk vesilesi. Şehrimizin her geçen gün artan potansiyelini diğer direk uçuşlar ile zenginleştirmek istiyoruz” dedi.

O ülkeden Trabzon'a direkt seferler başladı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök ise toplantıda yaptığı konuşmada, Bahreyn’e turist göndermek için gerekli çalışmaları yapacaklarını dile getirerek, “Doğrudan uçuşlar Trabzon için çok önemli. Trabzon’a da direkler seferler başlatıldı. Misafirlerimiz burada turizm çeşitliliğini inceleme fırsatı bulacaklar. Bizim için çok önemli bir şey vardır; gezdirecek olduğunuz yerleri önce sizin gezip görmeniz lazım. Dolayısı ile meslektaşlarımız burada gezecekler görecekler. Daha sonra buranın tanıtımı ve pazarlamasını yapacaklar. 2 ülke arasında bu bir başlangıç. İlerde daha da çok gelişecek. Biz her ülke turizmini güzel yerlere getirmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Sadece Bahreyn’de buraya değil de buradan da Bahreyn’e turist göndermek için gerekli çalışmaları yapacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Memati 4 yıl önce
Asıl sorun şu, onlar tatile gelecekte biz oraya tatile gidebilecek miyiz?
Takım taraftarı 4 yıl önce
Yeter artık belediye başkanı millet vekilleri bakanlar bu trabzon havalimanını yapın artık mevcut havalimanı herkes de biliyor ki trabzonun ihtiyacına cevap vermiyor yetersizlikleri ortmeyin buraya ya ikinci pist yapılır ve terminal binaları yenilenir genişletilir yada yeni bir güzel havalimanı yapılır bazılarının derdi burası kalsın yolcuların çoğunu çevre illere kaldırırız yoksa oralara yapılan havalimanlarının gereksiz olduğu anlaşılacak bütün büyük mega projeler trabzondan alınıp başka yerlere kaydırılıyor bunada bu şehrin önde gelenleri kişisel çıkarları yüzünden göz yumuyor oysa secim vaatlerinde kendileri söz vermişti mevcut pist kısa pistin etrafı çok dâr yani mesafe yok daha dün gördük pistten çıkan uçak hemen denize iniyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@