vardallar

O illerde yaşayanlara 100 bin TL hibe! Trabzon neden yok?

Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de tarım ile uğraşacak kişilere 100 TL hibe!

Trabzon 12.07.2019, 09:09 12.07.2019, 14:14
O illerde yaşayanlara 100 bin TL hibe! Trabzon neden yok?

Tarımsal faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik amacıyla Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yüksekokul veya üniversite mezunu olanlara, tarımsal projeleri için 100 bin liraya kadar hibe verilecek.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, 2019-2020 yıllarındaki pilot uygulama kapsamında Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yüksekokul veya üniversite mezunu olanlar, mahallinde uygulayacakları projelere 100 bin liraya kadar hibe alabilecek.

Hayvansal ve bitkisel ürünler, su ürünleri, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler karar kapsamında desteklenecek.

Desteklerin ödenebilmesi için, hibe sözleşmesinin imzalanması ve proje yatırımının tamamlanması gerekecek. Hibe desteklerinden sadece bir kez yararlanılabilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığının söz konusu projelere yönelik diğer hibe programlarına dahil olanlar, bu karar kapsamındaki desteklerden faydalanamayacak.


Yorumlar (5)
? 2 yıl önce
trabzon çok bekler.....çünki trabzon çantada keklik....hiç kimse ağlamasın.....
Ahmet 2 yıl önce
Hayat o kadar pahalılandı ki. 100000TL gibi bir rakam için zaten kimse düzenini değiştirip bu şehirlere taşınıp tarım yapmaz. Tarım yapacak da ne olacak hem toptancı kazanacak, üretici değil.
.......VAH TRABZONUM 2 yıl önce
Çok beklersin Trabzonum hicbir yatırım yok kiralar aldı başını gitti sosyal hayat sıfır çocukların gidip eğlenecekler bi yer yok varsa yoksa forum bu ne ya arkdaş forum denen yere aileler çocukları getirip eglendirebiliyorsa helâl di cem ateş pahası en ist kattaki eğlence merkezi paraya para demiyor demem oki güzel memleketimde ne bi hayvanat bahçesi ne doğru dürüst oyun parkı ne bi fabrika doğru dürüst sahil heryeri bitirmişler yazık
Kuzeyli 2 yıl önce
Ne yazikki arkadas hakli Trabzon çantada keklik. Trabzona zaten hicbisey yok. Sn. Cumhurbaskanimiza kim ihanet ettiyse en yakinlarindaki Trabzonlular di bunlar. Bizim de hayinimiz tam hayin. Ama Trabzonlularin cogu herzaman vatani icin ölür, bende ölürum bu vatan icin can fedaa
Liberal 2 yıl önce
Trabzon da tarım yapacak alan yok. Çok dağlık ve engebeli makine giremez. Orman alanı çok fazla. İkli çay ve fındık harici için maddi anlamda ve verim bakımından Elverişli değil. Gayet yerinde bi karar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@