banner491

Mezuniyetlerinin 30. yılında KTÜ’de buluştular

1987 yılında KTÜ Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünden mezun olan sınıf arkadaşları 30 yıl sonra aynı yerde buluştu.

Mezuniyetlerinin 30. yılında KTÜ’de buluştular
banner492
banner432

Haber61 – Haber Servisi – Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ)’nin 1987 Yılı Elektrik Elektronik mühendisliği Bölümü mezunları, mezuniyetlerinin 30. yılında Türkiye’nin birçok ilinden gelerek Trabzon’da buluştu.


KTÜ’de bir araya gelen sınıf arkadaşları mezun oldukları bölümde Prof.Dr.Halis Duman amfisine girerek önce aralarından ayrılan hocaları ve öğrenci arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular ve İstiklal Marşı okudular. Sonrasında o dönemki öğretmenlerinden prof.dr. Şevki Hoşağası’nın anlatımı ile ders yaptılar. Mezun oldukları yıl hazırladıkları yıllıklarını okuyarak anılarını tazelediler.

Mezuniyetlerinin 30. yılında sonra KTÜ’de buluştular

TRABZON’U GEZDİLER

1987 Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunları KTÜ’de gerçekleştirdikleri programın ardından Kio Tur tarafından organize edilen program dâhilinde Trabzon’un tarihi ve turistik yerlerini gezdiler. İlk olarak Sümela Manastırına giden grup daha sonra Atatürk Köşkü ve Ayasofya Camiini gezdi. Sonrasında Akçaabat İlçesinde tarihi evlerin ve yapıların bulunduğu Orta mahalleye gittiler. Sınıf arkadaşlarından Feridun Sezgin’in doğduğu ve bu bölgede bulunan evi ziyaret ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Gün sonunda ise yemek programında canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Mezuniyetlerinin 30. yılında sonra KTÜ’de buluştular

Bir sonraki gün Uzungöl’e giderek bölgede gezinti yaptılar ve bol bol fotoğraf çektirdiler. Sonrasında Sürmene’de pide yiyerek hafta sonunda kendileri için hazırlanan programı tamamladılar.

Buluşmaların düzenli olarak devam edeceğini ifaden eden sınıf arkadaşları buluşmaların ilk olarak Ankara'da düzenlendiğini belirttiler. Sonrasında Bodrum’da düzenlenen 2. buluşmada kep attıklarını ve 3. buluşmayı Adana'da yaptıklarını ifade ettiler. Bu yıl 30. yıl olması sebebiyle de 4. buluşmayı Trabzon’da yaptıklarını bildirdiler.

Mezuniyetlerinin 30. yılında sonra KTÜ’de buluştular

Mezuniyetlerinin 30. yılında sonra KTÜ’de buluştular

Mezuniyetlerinin 30. yılında sonra KTÜ’de buluştular
 
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 15:24

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Kır
Ali Kır - 3 yıl Önce

5-6-7 Mayıs Trabzon buluşmamızda büyük özveri göstererek emek veren sevgili Figen&Tanju'ya çok teşekkür ederim.
Keza hep bizlerle birlikte anı tazeleme ve paylaşma adına programında yer veren uzaktan ve yakından gelen hocalarıma ve okul arkadaşlarıma ve saygın/sevgili eşlerine sonsuz teşekkür ederim.. Ayrıca Kio Tour ve Haber 61 ekibine de çok tesekkürler.
Bizlere dolu dolu 3 gün yaşattınız..
Sağ olun var olun...

Melike Özlem Bilgili
Melike Özlem Bilgili - 3 yıl Önce

Çok güzel ve Çok Özeldi... İyiki varsınız en sevdiklerim...

banner441

banner472