alexa metrics

banner536

Mehmet Salih Akyüz: Trabzon festivalleriyle anılacak!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar M. Salih Akyüz TLYD'yi ziyaret etti.

Trabzon 16.03.2019, 17:10
Mehmet Salih Akyüz: Trabzon festivalleriyle anılacak!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar M. Salih Akyüz, Kültür ve Sanat Derneği olan Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği-Vakfı’nı  (TLYD) ziyaret etti. 

Başkan Adayı Akyüz’ü, Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Atalay, Vakıf Başkanı Ahmet Kahraman ve dernek üyeleri karşıladı. 

TLYD Dernek Başkanı Kenan Atalay, TLYD konserleri için belediyeye ait kültür merkezlerine ücret ödemek zorunda olduklarını belirterek, sanat derneklerine bu salonların ücretsiz olarak tahsis edilmesi talebinde bulundu. 

SALONLAR ÜCRETSİZ OLACAK
Halktan yetki aldıklarında Trabzon’u kültür, sanat ve festivaller şehri yapacaklarını söyleyen Başkan Akyüz, “Biz Trabzon’u kültür şehri ilan edeceğiz ve Trabzon’u festivaller şehri yapacağız. Her ay farklı bir festivalle şehrimize hem yerli hem yabancı turistleri çekeceğiz.  Çok iyi bir üniversiteli potansiyeli var. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde şenlikleri çok güzeldi. Biz de çoluk çocuk, ailemizle katılırdık. Şenlikler de bu işin bir parçası olacaktır. Müziğin-sanatın etkisi sandığımızın çok çok üzerindedir. Bizim karakterli birey olmamıza katkı verir. Belediye salonları sizin. Sanatla uğraşan derneklerimize salonlarımızı ücretsiz tahsis edeceğiz, sanatçıya destek olacağız” diye konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@